AnasayfaTeknolojiGoogle'ın Yeni PhotoScan Uygulaması İle Eski Fotoğraflarınızı Dijitale Dönüştürün

Google’ın Yeni PhotoScan Uygulaması İle Eski Fotoğraflarınızı Dijitale Dönüştürün

Eski albümleri gün yüzüne çıkarma vakti geldi.

Google, eski basılı fotoğrafları yüksek çözünürlüklü olarak dijital ortama aktaran fotoğraf tarama uygulaması PhotoScan’i duyurdu.

Google‘ın dijital fotoğraflar üzerine yaptığı yeniliklere, kullanıma sunduğu yeni servislere her gün şahit oluyoruz. Ancak bu kez Google’ın hedefinde eski fotoğraflar da var.

Bir fotoğraf tarama uygulaması olarak kullanıma sunulan PhotoScan, kısaca eski basılı fotoğrafları yüksek çözünürlüklü olarak dijital ortama aktarmayı sağlıyor. Bu işlemi gerçekleştirirken herhangi bir fiziksel tarayıcıya ise ihtiyaç duyulmuyor.

iOS ve Android cihazlar için geliştirilen PhotoScan uygulaması, evinizin bir köşesinde kalan ve genellikle dijital ortama aktarma konusunda herkesin üşendiği eski fotoğrafları oldukça kolay bir şekilde tarayarak dijitale dönüştürüyor.

Google PhotoScan

Uygulamayı kullanmak ise oldukça basit. Uygulamayı cihazınıza yükleyip çalıştırdıktan sonra karşınıza doğrudan kamera açılacak. Kamerayı sırasıyla eski fotoğrafınızın üzerinde beliren noktalarda sabit tuttuğunuzda ise uygulama otomatik olarak fotoğrafı işlemeye başlayacak. Sonrasında ise yüksek çözünürlüklü olarak tamamlanmış dijital halini kaydedecek. (Fotoğrafı çekerken ışık yansıması olmamasına dikkat edin)

PhotoScan uygulamasında hazırlanan fotoğraflar ayrıca tek bir işlem ile Google Photos’a kaydedilebiliyor.

Uygulamayı hemen denemek isterseniz aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz:

PhotoScan: Google Play | App Store

Google Photos’a da yeni düzenleme araçları geldi

PhotoScan’in yanı sıra Google Photos da bazı yeniliklere kavuştu. Otomatik fotoğraf iyileştirme, yeni filtreler ve yeni fotoğraf düzenleme araçları da popüler fotoğraf uygulamasına dahil edilmiş durumda.

Google Fotoğraflar’daki fotoğraf düzenleme araçları arasına 12 yeni seçenek daha eklendiğini belirtmek gerekiyor. Gelişmiş parlaklık, karanlık, sıcaklık, doygunluk (saturasyon) gibi ayarlar da bu özelliklerden sadece bazıları. Üstelik bu düzenlemeleri Google’ın akıllı sistemi otomatik olarak yapıyor.

Google Fotoğraflar

Bunun yanı sıra ışık veya renk ayarları da oldukça iyileştirilmiş durumda.

Yeni özelliklerin yer aldığı Google Photos güncellemesi bugünden itibaren herkesin kullanımına sunulduğunu da belirtelim.

Basit Hileler İle Zekice Kurgulanmış 25 Fotoğraf

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler