AnasayfaTeknolojiArtık Google Fotoğraflar'da Emojiler İle Arama Yapabilirsiniz

Artık Google Fotoğraflar’da Emojiler İle Arama Yapabilirsiniz

Google’ın kapsamlı fotoğraf ve video servisi Google Fotoğraflar (Google Photos), küçük ancak önemli bir özelliğe daha kavuştu. Sahip olduğu akıllı arama özelliğine artık emojiler de dahil oldu.

Google Photos’un önemli bir özelliği olan akıllı arama sayesinde istenilen fotoğraflar sadece yazarak bulunabiliyordu. Örneğin arama kısmına “köpek” yazıldığında galeride yer alan tüm köpek fotoğraflarına kolayca ulaşılabiliyordu. Görsel tanımlama teknolojisini kullanan bu akıllı arama sistemine gelen yeni özellik ile artık “köpek” yazmak yerine sadece köpek emojisini kullanmak bile yeterli olacak.

Yukarıdaki videoda da görüldüğü üzere, Google Photos’a gelen emoji ile arama yapma özelliği ile istenilen fotoğraflara çok daha basit bir şekilde ulaşılmış olacak.

Görsel tanımlama teknolojisi üzerinde sürekli çalışmalarını sürdüren Google, Google Photos servisini duyurduğu ilk günden bu yana birçok yeniliği platforma dahil etmiş ve kullanıcılarına tamamen kişiselleştirilmiş bir fotoğraf deneyimi sunmuştu. Google’ın bu servisi için sadece Android kullanıcılarını değil; iOS kullanıcılarını da çok fazla önemsediğini belirtmek gerekiyor. Önümüzdeki günlerde ise adeta üzerine titrediği bu fotoğraf servisi için çok daha akıllı, çok daha kişisel bir servis olacağını vadediyor.

Google Fotoğraflar: Google Play | App Store

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler