AnasayfaTeknolojiGoogle Cardboard Satışlarını Artık Doğrudan Google Yapacak

Google Cardboard Satışlarını Artık Doğrudan Google Yapacak

Google’ın sanal gerçeklik gözlüğü Google Cardboard, uygun fiyatı, kullanışlı ve rahat taşınabilir olması, akıllı telefonlar ile birlikte kullanılabilmesi ve bu özellikleri ile herkes tarafından rahat bir şekilde satın alınıp kullanılabilmesi sebebiyle oldukça popüler bir ürün haline geldi diyebiliriz. Ancak üretim ve satışı Google dışındaki firmalar tarafından sağlanıyordu.

Bugüne kadar DODOcase, I Am Cardboard, Unofficial Cardboard gibi sadece üçüncü parti firmalar tarafından üretilen ve satılan Google Cardboard, bundan böyle doğrudan Google’ın kendi elinden satın alınabilecek. Yani Google, aradaki üçüncü parti firmaları kaldırarak, sanal gerçeklik ürünlerini Google Store üzerinde açtığı yeni VR (Virtual Reality) sayfası üzerinden artık doğrudan kendisi satacak.

Google Cardboard sanal gerceklik gozlugu

Farklı fiyat seçenekleri bulunan VR sayfasında standart Google Cardboard sanal gerçeklik gözlüğü 15 dolar fiyata sahip. İki tane sanal gerçeklik gözlüğü satın alma durumunda ise fiyat 25 dolar oluyor, yani 5 dolarlık bir indirim sağlanıyor.

Şimdilik sadece standart Google Cardboard’ların yer aldığı sayfada, bu yılın sonuna doğru Google Carboard’ın gelişmiş bir sürümünün sunulacağı da söylentiler arasında bulunuyor. An itibariyle Google Store’un Türkiye üzerinden kullanılamadığını da belirtmekte fayda var.

Ayrıca bkz: YouTube’a Sanal Gerçeklik (VR) Desteği Geldi

KAYNAKWareable

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler