AnasayfaVideolarGeleceğin Arttırılmış Gerçeklik Teknolojisi Böyle Mi Olacak?

Geleceğin Arttırılmış Gerçeklik Teknolojisi Böyle Mi Olacak?

Bilgisayarlar, mobil teknolojiler, akıllı ev sistemleri, yapay zeka, sanal gerçeklik derken gelecekte bizi bekleyen nice yenilikçi teknolojiler ile şimdiden karşılaşıyoruz. Bu teknolojiler arasında hayatımıza en fazla etki edecek olanlardan biri de arttırılmış gerçeklik (AR, Augmented Reality) olacağını söylemek mümkün.

Google Glass, Ingress, Pokemon Go gibi birçok farklı platformlarda uygulanan arttırılmış gerçeklik teknolojisi, günlük yaşantımızı neredeyse tamamen değiştirecek bir yapıya sahip. Ancak bunun daha da ötesini hayal edenler de var. Öyle ki gelecekteki teknolojinin canlandırıldığı Hiper Gerçeklik (Hyper-Reality) olarak adlandırılan yeni bir video hazırlanmış durumda.

Hiper Gerçeklik

Keiichi Matsuda tarafından hazırlanan 6 dakikalık konsept film, gelecekte fiziksel gerçeklik ile sanal gerçekliğin nasıl bir arada tutulabileceğini; iletişimin, binaların, mağazaların, ulaşım araçlarının bu teknoloji ile nasıl entegre edilebileceğini bizlere gösteriyor.

Videoda gösterilen teknolojinin gerçek anlamda hayata geçirilip geçirilmeyeceği konusunda yorum yapmak için oldukça erken olsa da, ilgili videonun teknolojinin gelecekte insan hayatına ne denli etki edebileceğini bizlere gösterdiğini söyleyebiliriz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler