AnasayfaHaberlerFoursquare'de Yemek Siparişi Dönemi Başladı

Foursquare’de Yemek Siparişi Dönemi Başladı

Popüler yer bildirim platformu Foursquare, başlangıç olarak ABD’de olmak üzere platform üzerinden artık yemek siparişi verilebileceğini duyurdu.

Uzun zamandı yeni gelir modelleri üzerine çalışan Foursquare, Aralık ayında aldığı 35 milyon dolarlık yatırımın ardından ilk planını gerçekleştirmeye başladı. Buna göre artık Foursquare üzerinden yemek siparişi verilebilecek.

ABD’deki GrubHub ve Seamless altındaki restoranlar ile anlaşan Foursquare, bu restoranlar için platform üzerinden yemek siparişi özelliğini devreye sokmuş durumda. Foursquare’in bu hizmeti ile birlikte kullanıcılar artık platformda sadece mekan önerileriyle değil sipariş önerileriyle de karşılaşmaya başlayacak.

foursquare yemek siparişi
foursquare yemek siparişi

Foursquare’in resmi blogundan duyurulan yeni özellik, ilk olarak ABD’de uygulanmaya başlayacak. Yeni özelliğin Türkiye ve diğer ülkeler için ne zaman aktif edileceği ise henüz belli değil. Ancak Foursquare CEO’su Dennis Crowley’in Türkiye’yi önemsediklerini belirten açıklamalarını unutmamak gerekir. Zira Foursquare, Türkiye’de en aktif kullanılan sosyal medya platformlarından biri durumunda.

Ayrıca yeni uygulamanın Türkiye’de aktif edilmesiyle Foursquare, Yemek Sepeti gibi sipariş hizmeti veren firmalar ile olan rekabeti arttırmış olacak.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler