AnasayfaHaberlerFoursquare Reklamları Bütün İşletmeler İçin Kullanıma Sunuldu

Foursquare Reklamları Bütün İşletmeler İçin Kullanıma Sunuldu

Popüler paylaşım servisi Foursquare üzerinden artık bütün işletme sahipleri reklam verebilecek.

Daha önce deneme sürümü olarak sadece belirli büyük işletmeler için kullanıma sunulan Foursquare reklamları, artık küçük-orta-büyük bütün işletmeler tarafından kullanılabilecek. Yani, dünya üzerindeki bütün işletme sahipleri artık Foursquare üzerinden reklam verebilecek.

Buna da bir göz atın >> Foursquare “Check-In”leri Harita Üzerinde Nasıl Gözükür?

Foursquare’in resmi blogundaki yazıya göre, Foursquare’e kayıtlı toplam 1.5 milyon işletme bulunuyor. Bu ciddi rakamın farkında olan Foursquare ise yeni reklam modeli ile bütün bu işletmeler üzerinden para kazanmak istiyor.

Foursquare reklamlarında, arama yapılan kelime veya kelimeler baz alınarak, kullanıcının yakınlarındaki reklamveren işletmeler ilk sırada gözükecek. Örneğin; benim kumpir dükkanım var. Foursquare’e reklam veriyorum. Ardından, dükkanıma yakın yerlerde bulunan bir kullanıcı kumpir yemek istiyor. Bunun için Foursquare üzerinden “kumpir” şeklinde arama yapan kullanıcı ilk olarak benim reklamımı görmüş oluyor. Yani kullanıcı, hem aradığı kelime hem de bulunduğu konum itibariyle benim reklamımı görmüş oluyor.

Foursquare Reklam Örneği
Foursquare Reklam Örneği

Foursquare’de reklam oluşturmak ise çok basit. İlk önce buradaki adrese tıklayarak reklam sayfasına gidiyoruz ve gerekli bilgileri giriyoruz. Daha sonra reklamda gözükecek bir görüntü yüklüyoruz. Son olarak bir açıklama veya bir kullanıcı önerisi ekleyerek hazırladığımız reklamı yayına sokuyoruz.

Foursquare reklam modelinde, reklamın görüntülenme sayısı önemli değil. Yani hazırlanan reklam ne kadar kullanıcıya gözükürse gözüksün, kullanıcı o reklama tıklamadıkça ya da o mekanda check-in yapmadıkça, Foursquare reklamverenden para almayacak.

Foursquare, reklamverenler için ayrıca bir istatistik sayfası da oluşturdu. Reklam hareketlerinin gösterildiği sayfada; reklam gösterim sayısı, tıklanma sayısı, check-in’ler yada reklam tutarı gibi bilgiler yer alıyor.

Foursquare Reklam İstatistik Sayfası
Foursquare Reklam İstatistik Sayfası

Dilerseniz aşağıdan Foursquare Reklamları için hazırlanan tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler