AnasayfaHaberlerFacebook'tan Messenger İçin Kişisel Asistan: "M"

Facebook’tan Messenger İçin Kişisel Asistan: “M”

Google, Apple ve Microsoft’un ardından şimdi de Facebook Messenger için kişisel asistanını duyurdu: “M”.

Apple’ın Siri‘si, Google’ın Google Now‘ı ve Microsoft’un Cortana‘sının ardından Facebook da “M” adını verdiği kişisel asistanını duyurdu.

Henüz test aşamasında olan yapay zeka tabanlı yeni dijital asistan haberi ilk olarak Facebook Messenger‘ın başındaki isim David Marcus’tan geldi.

Facebook’tan paylaştığı gönderide M isimli yeni kişisel asistanı duyuran Marcus, detaylara çok girmese de kişisel asistan ile ilgili kısa bir açıklama ve bazı ekran görüntüleri paylaştı.

Facebook M

Yapay zeka teknolojisini kullanacak olan M, alışkanlıklarınızı izleyerek size hizmet sunuyor. Örneğin otomatik olarak sizinle ilişkili ürünleri bulabiliyor ve bunları sizin adına satın alabiliyor; ya da herhangi bir bilgiyi sizin için araştırabiliyor. Restoran rezervasyonları, seyahat planları ve bunun gibi işlemleri de gerçekleştirebiliyor.

M isimli Facebook’un yeni dijital asistanının henüz test aşamasında olduğunu tekrar belirtmekte fayda var. Ancak yakın zaman içinde bu testlerin tamamlanacağı ve kullanıma sunulacağı tahmin ediliyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler