AnasayfaHaberlerFacebook Yorumlarına Çıkartma (Sticker) Özelliği Eklendi

Facebook Yorumlarına Çıkartma (Sticker) Özelliği Eklendi

Facebook Messenger üzerinden kullanılabilen “Çıkartmalar / Stickers” artık Facebook’taki yorumlarda da kullanılabilecek.

Bugünden itibaren artık Facebook Messenger’da kullanılan çıkartmalar / stickerlar Facebook yorumlarında da kullanılabilecek. Tüm dünyada aynı anda kullanıma sunulan özellik, kullanıcıların zaman tünelinde, grup ve etkinlik gönderilerinde de kullanılabilecek. Çıkartmalar web üzerinden olduğu gibi Facebook’un iOS ve Android uygulamaları üzerinden de eklenebilecek.

Birçok duygusal ifadeyi tek bir görsel ile ifade eden çıkartmalar, daha önce Facebook Messenger üzerinden de oldukça fazla kullanılıyordu. Artık Facebook yorumlarına da eklenebilmesiyle çıakrtmaların çok daha fazla kullanılacağı tahmin ediliyor.

Facebook yorumlara çıkartma eklemek
Facebook yorumlara çıkartma eklemek

Çıkartmaların kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla yorumlara da böyle bir özellik ekleyen Facebook, GIF desteğini platforma eklememekte de ısrarcı. Diğer sosyal platformların çoğunda hareketli GIF desteği bulunurken Facebook’ta halen bu özellik yer almıyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler