AnasayfaSosyal MedyaFacebook "Beğen" ve "Paylaş" Butonlarının Tasarımını Yeniliyor

Facebook “Beğen” ve “Paylaş” Butonlarının Tasarımını Yeniliyor

Bugüne kadar hiç değişikliğe uğramamış olan Facebook’un “Beğen” ve “Paylaş” butonları yeni tasarımları ile bu hafta içinde kullanıma sunulacak.

Yeni buton tasarımlarına baktığımızda Facebook’un beğenme sembolü olan başparmak (thumb) ikonunun yeni tasarım ile artık kullanılmayacağını, onun yerine Facebook’un F harfli logosunun yer alacağını görüyoruz. Ayrıca buton renklerinde de değişikliğe giden Facebook, klasik mavisini butonların arkaplan rengi olarak kullanacak.

Yeni buton tasarımlarının duyurulmasının ardından Facebook, “Beğen” ve “Paylaş” butonlarının 7.5 milyon web sitesi üzerinde günde 22 milyar kez görüntülendiğini açıkladı.

facebook-yeni-begen-paylas-butonu
facebook-yeni-begen-paylas-butonu

Ayrıca embed özelliğine de yenilik getirdiğini duyuran Facebook, yeni embed özelliği ile kullanıcılar websitelerine “Beğen” ve “Paylaş” butonlarını ayrı ayrı gömebildiği gibi bundan sonra ikisinin de beraber olduğu embed kodunu da kullanabileceklerini söyledi.

Facebook ayrıca kullanıcıların web sitelerinde kullandıkları daha önceden varolan butonların otomatik olarak değişeceğini de belirtti.

facebook-yeni-begen-paylas-butonu-2
facebook-yeni-begen-paylas-butonu-2

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler