AnasayfaSosyal MedyaFacebook Ücretsiz Wi-Fi Noktalarını Göstermeye Başlıyor

Facebook Ücretsiz Wi-Fi Noktalarını Göstermeye Başlıyor

Kullanıcıların internete sürekli bağlı kalmalarını isteyen Facebook, halka açık ücretsiz Wi-Fi noktalarını göstermeye başlıyor.

“İnternet varsa, Facebook da var” düşüncesini benimseyerek kullanıcıların sürekli internete bağlı kalmasını isteyen Facebook, kullanıcıların halka açık ücretsiz Wi-Fi noktalarını harita üzerinden bulmalarını sağlayan yeni bir özelliği test etmeye başladı.

Kablosuz internet keşfetme özelliğini test ettiğini doğrulayan Facebook, size en yakın Wi-Fi noktalarını tespit etmenizi sağlıyor. İlk olarak The Next Web sosyal medya direktörü Matt Navarra tarafından farkedilen yeni özellik, şimdilik sadece sınırılı sayıda ülkede test ediliyor.

Facebook Wi-Fi Noktaları

Ekran görüntülerinde belirtildiği gibi, ücretsiz Wi-Fi noktalarını bulma özelliğini kullanabilmek için Facebook’a sürekli olarak konum erişimi izni vermek gerekiyor. Bunun için kullanıcıların tüm geçmiş konum verilerini inceleyen Facebook, bu verilere göre bir Wi-Fi haritası çıkarıyor.

Ücretsiz Wi-Fi noktaları haritasının, özellikle gelişmekte olan ülkelerde sınırlı internet erişimi olan, sık sık seyahat eden ve yüksek boyuta sahip fotoğraf, video veya canlı yayın paylaşımı yapmak isteyen kullanıcılar için faydalı olacağı tahmin ediliyor.

Facebook’un yeni ücretsiz kablosuz internet noktalarını bulma özelliği ile sadece kullanıcılara değil kendisine de fayda sağlayabileceğini söylemek gerekiyor. Kullanıcılara ücretsiz internet yolunu gösteren ve bu sayede sürekli online kalmasını isteyen Facebook’un, bu bağlamda ilgili noktalara gelen kullanıcıları, yakınlardaki mekanların Facebook’a verdikleri reklamlar ile ilişkilendirme ihtimali bulunuyor. Ancak bu konuda henüz net bir açıklama yapılmış değil.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler