AnasayfaHaberlerFacebook, Sayfalar İçin "Bağış" Butonunu Kullanıma Sundu

Facebook, Sayfalar İçin “Bağış” Butonunu Kullanıma Sundu

Facebook’un sayfalar için kullanıma sunduğu Call-To-Action (Eylem Çağrısı) buton seçenekleri arasına bir de “Şimdi Bağışta Bulun” butonu eklendi.

Herhangi bir Facebook sayfasına girdiğinizde kapak fotoğrafının alt kısmında Call-To-Action (Eylem Çağrısı) olarak adlandırılan ve çeşitli eylemler için oluşturulan butonları mutlaka görmüşsünüzdür. Hali hazırda bu buton (veya düğme) seçenekleri arasında Şimdi Rezervasyon Yap, Bizimle İletişime Geç, Uygulamayı Kullan, Oyna, Şimdi Alışveriş Yap, Kaydol ve Videoyu İzle gibi butonlar yer alıyor. Facebook for Business tarafından yapılan bir açıklamaya göre sayfa yöneticileri artık yeni bir seçeneğe daha sahip: “Şimdi Bağışta Bulun”.

Kar amacı gütmeyen kuruluşların oldukça işine yarayacak olan bu yeni eylem çağrısı butonu, sadece sayfa için değil; aynı zamanda diğer butonlarda olduğu gibi Facebook reklamlarında da kullanılabiliyor.

Facebook Bağış Butonu

İlk olarak 2014’ün Aralık ayında kullanıma sunulan Eylem Çağrısı butonları, birçok sayfanın oldukça işine yarıyor. Kullanıcılar bu butonlar sayesinde bir internet sayfasına, uygulamaya, videoya veya bunun gibi özel alanlara yönlendirilebiliyor.

Facebook’un yeni kullanıma sunduğu “Şimdi Bağışta Bulun” butonu ise doğrudan farklı bir sayfaya yönlendiriliyor. Dolayısıyla Facebook bu sorumluluğu almamak için kullanıcıya aşağıdaki gibi bir uyarıda da bulunuyor:

Facebook Bağış ButonuŞimdilik sadece sınırlı sayıda sayfalar için aktif edilen bu özelliği örnek olarak The ALS Association Facebook sayfasında görebilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler