AnasayfaHaberlerFacebook'a LinkedIn-Benzeri "Profil Etiketleri" Geliyor

Facebook’a LinkedIn-Benzeri “Profil Etiketleri” Geliyor

Facebook, kullanıcıların profillerine yerleştirmek üzere LinkedIn’de yer alan yetenek sistemine benzer bir etiket sistemi üzerinde çalışıyor.

LinkedIn‘de yer alan Yetenekler bölümünü birçoğunuz biliyorsunuzdur. Yeteneklerinizi buradaki alana etiketler (veya anahtar kelimeler) şeklinde yazabiliyorsunuz. Bağlantılarınız ise sizin bu yeteneklerinizi puanlayabiliyor. Facebook ise buna benzer bir sistemi platforma entegre etmeyi amaçlıyor.

The Verge sitesinin haberine göre Profil Etiketleri ismiyle testleri sürdürülen bu yeni özellik ile Facebook, kullanıcıların önemli özelliklerini (Örn: grafik tasarımcı, sosyal medya uzmanı vs gibi) ön plana çıkartmalarını hedefliyor. Web üzerinde profil sayfasının sol sütununda yer alacak olan Facebook Profil Etiketleri, kullanıcının arkadaşları tarafından oylanabiliyor.

Facebook Profil Etiketleri

Kullanıcıların arkadaşlarının da kendisi için etiket ekleyebildiğini belirtmekte fayda var. Bu sayede kullanıcıların birbirleriyle olan etkileşiminin arttırılacağı ve bu etiketler sayesinde kullanıcının sahip olduğu özelliklerinin ön plana çıkartılacağı düşünülüyor.

Facebook tarafından da onaylanan bu testler şimdilik Yeni Zelanda’daki kullanıcılar üzerinde gerçekleştiriliyor. Testler tamamlandığında ise tüm kullanıcılara aktif edilmiş olacak.

İlginizi çekebilir: 2014’ün En Popüler LinkedIn Yetenekleri (Skills)

KAYNAKTHE VERGE

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler