AnasayfaHaberlerFacebook Messenger'a Sesli Arama Özelliği Geldi

Facebook Messenger’a Sesli Arama Özelliği Geldi

Facebook’un mesajlaşma uygulaması Facebook Messenger ile artık internet üzerinden ücretsiz sesli görüşme yapılabilecek.

Facebook‘un WhatsApp’ı satın almasının ardından kendi mesajlaşma uygulaması Facebook Messenger’ı bitireceği öngörülüyordu. Ancak Facebook’un Messenger uygulaması için duyurduğu yeni güncelleme, Facebook’un Messenger’a verdiği önemi kaybetmediğini gösteriyor.

Şimdilik iOS ve Android platformlar için duyurulan yeni özellik ile bundan sonra Facebook Messenger üzerinden sesli görüşme yapılabilecek. Sesli görüşme yapabilmek içinse Messenger uygulamasına girip aramak istediğiniz kişiyi seçtikten sonra üst tarafta yer alan arama ikonuna tıklamak yeterli.

Facebook Messenger Sesli Arama
Facebook Messenger Sesli Arama

Wi-Fi üzerinden ücretsiz olan sesli arama özelliği için, uygulama sayfalarında 3G için ekstra ücrete tabidir yazıyor. Ancak yaptığımız 3G testlerinde Wi-Fi üzerinden bağlanın uyarısı geliyor ve görüşmeyi iptal ediyor. Wi-Fi üzerinden ise herhangi bir problem yaşanmıyor.

Yaklaşık olarak bir buçuk ay önce Facebook Messenger’a gelen bu yeni özelliğin aynı şekilde WhatsApp’a da geleceğini duyurmuştuk. Bu iki platforma da yeni özellikler eklemesi Facebook’un iletişim sektöründe ne kadar iddialı olacağını bizlere gösteriyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler