AnasayfaSosyal MedyaFacebook, Messenger ve Instagram Mesajları Tek Çatı Altında Toplanıyor

Facebook, Messenger ve Instagram Mesajları Tek Çatı Altında Toplanıyor

Artık işletmeler ve markalar Facebook, Instagram ve Messenger’dan gelen tüm mesajlara Sayfa Yöneticisi’nden üzerinden ulaşabilecek.

İnternet kullanıcılarının artık Facebook’tan WhatsApp’a, Instagram’dan Messenger’a kadar birçok iletişim kanalı alternatifi bulunuyor. Dolayısıyla bu alternatifler arttıkça da markaların ve işletmelerin bu yönetimi yapmaları biraz zor bir hal alabiliyor. Elinde birçok iletişim platformu bulunan Facebook ise bu duruma bir çözüm getirmeyi planlıyor.

Facebook’un testlerini sürdürdüğü yeni özelliğe göre, marka ve işletme sahipleri artık Facebook, Instagram ve Messenger üzerinden kendilerine gönderilen tüm mesajları tek çatı altında yönetebilecek. Bunu ise Facebook’un Sayfa Yöneticisi (Pages Manager) platformu üzerinden gerçekleştirecek.

Facebook Sayfa Yöneticisi Gelen Kutusu

Örneğin daha önce bir işletme müşterilerine Facebook veya Instagram üzerinden cevap vermek istediğinde, her iki uygulamayı da ayrı ayrı açması gerekiyordu. Ancak artık Sayfa Yöneticisi uygulaması üzerinden tüm gelen mesajlara tek bir platform üzerinden ulaşabilecek.

Facebook Sayfa Yöneticisi’nde tüm bu iletişim platformlarından gelen mesajları kapsayan bir “Gelen Kutusu” olacak. Mesajlar, yorumlar, gönderiler ve buna benzer işletmeye veya markaya ulaştırılan her bir ileti bu gelen kutusunda yer alacak.

Facebook Sayfa Yöneticisi Gelen Kutusu

Tüm mesajların birleştirilmesinin, platformların bağımsız yönetimini engellemeyeceğini de belirtmek gerekiyor. Örneğin marka veya işletmeler eğer isterse Instagram mesajlarını yine Instagram üzerinden yanıtlayabilecekler.

An itibariyle test aşamasında olan yeni özellik, önümüzdeki haftalarda herkesin kullanımına sunulmuş olacak.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler