AnasayfaSosyal MedyaFacebook Messenger'a Dropbox Entegrasyonu Geldi

Facebook Messenger’a Dropbox Entegrasyonu Geldi

12-13 Nisan tarihlerinde düzenlenecek olan F8 konferansıyla birlikte Facebook’a ait birçok yenilik gün yüzüne çıkacak. Ancak bazı özellikler şimdiden duyurulmaya başlandı diyebiliriz. Facebook’un popüler mesajlaşma servisi Facebook Messenger üzerinden kullanıcılar artık Dropbox dosyalarını gönderebileceği gibi, doğrudan Messenger üzerinden bu dosyaları görüntüleyebilecekler.

Kullanıcılar iOS ve Android cihazlar için aktif edilen Dropbox entegrasyonuna, Messenger sohbet penceresindeki uzantıların yer aldığı bölümden ulaşılabilecek. Bu seçenek ile artık kullanıcılar Dropbox hesabında barındırdıkları fotoğrafları, videoları ve diğer dosyaları gönderebilecek.

Facebook Messenger Dropbox

Kullanıcılar fotoğraf, video veya bir GIF dosyası gönderdiklerinde ise Messenger bu dosyaların bir önizlemesini oluşturacak ve kullanıcılar bu sayede Dropbox sayfasına gitmeden dosyaları görüntüleyebilmiş olacak. Diğer dosya türleri içinse, Dropbox hesabına yönlendirilecekler.

Facebook Messenger’a eklediği yeniliklerle kapsamını ve kullanımını çok fazla genişleten Facebook, iletişim dünyasının bir numarası olma hedefi yolunda sağlam adımlarla ilerlemeye devam ediyor. Bakalım 12-13 Nisan tarihlerinde düzenlenecek olan F8 konferansında bizleri daha ne gibi yenilikler bekliyor, hep birlikte görmüş olacağız.

Facebook Messenger Kodları İle İletişim Artık Daha Kolay

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler