AnasayfaSosyal MedyaFacebook Lite: Düşük Hızlı İnternet İçin Yeni Facebook Uygulaması

Facebook Lite: Düşük Hızlı İnternet İçin Yeni Facebook Uygulaması

Facebook, internet hızı düşük olan kişilerin de Facebook’u rahatça kullanabilmeleri için geliştirdiği Facebook Lite uygulamasını duyurdu.

Sosyal medya devi Facebook, sahip olduğu 1.4 milyar aylık aktif kullanıcı sayısı ile adeta bir ülke konumuna gelmiş durumda. Ancak artık üst limite ulaştığını ve bu sebeple büyümesinin duracağını düşünen kişilere Facebook yeni uygulamasıyla cevap verecek gibi görünüyor: Facebook Lite.

Facebook, platforma internet kullanan herkesin ulaşabilmesi adına sahip olduğu 1.4 milyar aylık aktif kullanıcı sayısını maksimuma çıkarmak istiyor. Bunu ise Android kullanıcıları için geliştirdiği yeni Facebook Lite uygulamasıyla gerçekleştirecek gibi görünüyor.

Facebook’un duyurduğu Facebook Lite uygulamasının mantığı ise Facebook’u internet hızı düşük olan bölgelerdeki kişilere ulaştırmak. Zira hali hazırda varolan Facebook uygulaması, bünyesinde birçok özelliği barındırıyor. Bu da yoğun internet kullanımı ihtiyacını doğuruyor. Düşük internet hızına sahip olan kullanıcılar ise uygulamayı bu sebeple ya kullanmakta zorluk çekiyor, ya da hiç kullanamıyor.

Facebook Lite

Facebook Lite uygulamasının getirdiği avantajlar da bu kullanıcıları uygulamayı rahat bir şekilde kullanabilmelerini sağlıyor. Daha az internet kullanan ve 1 MB‘den daha az boyuta sahip olan Facebook Lite, bu bağlamda hız sorunu olan kullanıcılara bir çözüm sunmuş oluyor.

Facebook Psikolojisi: Neden Beğeniyor, Yorum Yapıyor, Paylaşıyoruz?

Haber Kaynağı, durum güncellemeler, fotoğraflar, bildirimler gibi Facebook’un sadece temel özelliklerinin bulunduğu uygulama, interneti tüketen ve cihazı yoran tüm özelliklerden arındırılarak, kullanıcıya hızlı bir Facebook deneyimi yaşatmayı amaçlıyor.

Asya bölgesindeki ülkelerde kullanıma sunulan yeni Facebook Lite uygulamasının, önümüzdeki haftalarda da Latin Amerika, Afrika ve Avrupa ülkelerinde kullanıma sunulması bekleniyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler