AnasayfaHaberlerFacebook Haber Kaynağı'na Yeni Özellikler Eklendi

Facebook Haber Kaynağı’na Yeni Özellikler Eklendi

Facebook’a gelen yeni özellikler ile kullanıcılar artık Haber Kaynağı akışı üzerinde daha fazla hakimiyet sağlayabilecek.

Facebook kullanıcıların Haber Kaynağı üzerindeki hakimiyetini arttırarak daha fazla kişisel bir akış sağlamak adına yeni özellikler eklediğini duyurdu. Buna göre kullanıcılar Haber Kaynağı’nda artık arkadaşlarının gönderilerinin yoğunluğunu azaltabilecek, tamamen kaldırabilecek, takip ettiği ve takibi bıraktığı kişileri / sayfaları / grupları  daha fazla yönetebilecek.

Facebook’un Ürün Yöneticisi Greg Marra tarafından duyurulan yeni özellikler, kullanıcılara daha fazla kişiselleştirilmiş bir Haber Kaynağı sunma konusunda yardımcı olacak.

[vc_button title=”Mark Zuckerberg Merak Edilen Soruları Yanıtladı” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/mark-zuckerberg-merak-edilen-sorulari-yanitladi”]

Kişileri, sayfaları ve grupları tekrar takip etme ve takibi bırakma

Haber Kaynağı ayarlar sayfasında, yakın zamanda takibi bıraktığınız ve yeni takip ettiğiniz kişilerin, sayfaların ve grupların listesi yer alacak. Bunları kişi, sayfa ve grup olarak ayrı ayrı görebildiğiniz gibi hepsini tek sekme üzerinden de görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca bu alan üzerinden Haber Kaynağı’nda gönderisini görmek istemediğiniz kişileri takip etmekten vazgeçebilir; veya yeni takibi bıraktığınız kişileri tekrar takip edebilirsiniz.

Facebook Haber Kaynağı ayarları
Facebook Haber Kaynağı ayarları

İstemediğiniz kişilerin Haber Kaynağı’ndaki yoğunluğunu ayarlama

İlginizi çekmeyen veya Haber Kaynağı’nda görmek istemediğiniz gönderileri, sağ üst tarafında bulunan ok işaretine tıklayarak açılan menüden gizleyebilirsiniz. Yeni eklenen özellikler ile artık bu menüye yeni seçenekler de eklenmiş durumda. Buna göre artık bir gönderiyi gizlediğinizde (“Bunu görmek istemiyorum” seçeneğine tıkladığınızda), gönderi sahibi kişi veya sayfa ile ilgili gönderilerin Haber Kaynağı’ndaki yoğunluğunu azaltabileceksiniz.

Facebook Haber Kaynağı ayarları
Facebook Haber Kaynağı ayarları

İlgili kişi veya Facebook sayfalarından daha az gönderi görmek için sunulan seçeneğe tıkladığınızda, karşınıza çıkan seçenekler arasından, kişi veya sayfanın takibini tamamen bırakabilir veya bu işlemleri aynı ekran üzerinden geri alabilirsiniz.

Facebook Haber Kaynağı ayarları
Facebook Haber Kaynağı ayarları

Facebook Haber Kaynağı için gelen yeni özellikler bugünden itibaren web üzerinden kullanılabilecek. Mobil uygulamalara ise önümüzdeki haftalarda gelmiş olacak.

Yeni özelliklerin kullanımı için hazırlanan videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler