AnasayfaHaberlerFacebook, Haber Kaynağı İçin Farklı Yazı Fontlarını Test Ediyor

Facebook, Haber Kaynağı İçin Farklı Yazı Fontlarını Test Ediyor

Facebook, Haber Kaynağı’nda kullandığı yazı fontlarını değiştirmek için testlere başladı.

Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg, geçtiğimiz sene Mart ayından beri Facebook’u sık sık “kişiselleştirilmiş gazete” olarak nitelendirerek, belli ki bazı değişikliklerin sinyallerini veriyordu. Öyle ki Co.design’in haberine göre Facebook, küçük bir tasarım değişikliği için testlere başladı.

Habere göre Facebook, Haber Kaynağı’ndaki kullanacağı farklı yazı fontlarının testlerine başladı. Facebook tarafından da onaylandı. Bir Facebook sözcüsünün Co.design’a yaptığı açıklamada ise bu değişikliğin üzerinde çalıştıkları küçük bir test olduğu ve platforma eklenecek diğer yeni özelliklerin de bulunduğu ancak bunları şu anda paylaşamayacakları belirtildi.

facebook haber kaynağı yazı fontu
facebook haber kaynağı yazı fontu

Habere göre Facebook, Haber Kaynağı’ndaki paylaşılan bağlantıların başlıkları için daha çok gazetelerde kullanılan bir “serif” fontu üzerinde çalışıyor. Facebook ayrıca bağlantı içeren paylaşımların yanı sıra, yukarıdaki resimde görüldüğü gibi sağ tarafta bulunan reklamların yazı fontları için de testlerini sürdürüyor.

Şu anda testleri devam eden yazı fontlarını eskisiyle kıyaslamak için aşağıdaki ekran görüntüsünü inceleyebilirsiniz.

facebook haber kaynağı yazı fontu 2
facebook haber kaynağı yazı fontu 2

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler