AnasayfaHaberlerFacebook Groups: Facebook Gruplarına Yeni Mobil Deneyimi

Facebook Groups: Facebook Gruplarına Yeni Mobil Deneyimi

Facebook Grupları’nı tek bir yerden yönetebileceğiniz yeni Facebook Groups uygulaması App Store ve Google Play’de kullanıma sunuldu.

Facebook’un Creative Labs ekibi yeni bir uygulama daha geliştirdi. Daha önce Slingshot, Paper ve Rooms uygulamasını duyuran ekip, şimdi de Facebook grupları için geliştirdiği Facebook Groups uygulamasını kullanıma sundu. Her ay 700 milyon kullanıcının Facebook Grupları ile etkileşime geçtiğini belirten Facebook, bu nedenle Creative Labs ekibinin kullanıcılara daha iyi mobil grup deneyimi yaşatmak adına böyle bir uygulama geliştirdiğini de vurguladı.

Facebook’un gruplar için çıkardığı harici bir uygulama olan Facebook Groups iOS ve Android cihazlarda kullanılmak üzere uygulama mağazalarında yerini aldı. Uygulama ile artık kullanıcılar Facebook Grupları ile ilgili tüm işlemleri tek bir çatı altından yönetebilecekler.

Facebook Groups
Facebook Groups

Facebook Groups uygulaması ile kullanıcılar kolay bir şekilde bir Facebook grubu oluşabilecek, varolan gruplara katılabilecek ve gruplar arasında kolay bir şekilde geçiş yapabilecekler. Buna ek olarak; kişiselleştirilmiş önerilerin yer aldığı “Keşfet” sekmesi üzerinden kullanıcıların yeni grupları keşfetmeleri sağlanacak. Yani daha önce beğenilen sayfalar ve katılmış olunan gruplara benzer bir şekilde (ayrıca lokasyonunuza bağlı olarak) yeni gruplar kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Facebook Groups
Facebook Groups

Kullanıcıların sevineceği bir özellik de Facebook Groups uygulamasının Messenger’da olduğu gibi uygulamayı kurma zorunluluğunun olmaması. Yani kullanıcılar Facebook gruplarını hem Facebook’un ana uygulaması üzerinden hem de Facebook Groups uygulaması üzerinden kullanabilecek.

Facebook Groups: iOS | Google Play

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler