AnasayfaSosyal MedyaFacebook Canlı Yayınlarında Artık En İyi Anlara Geçiş Yapılabilecek

Facebook Canlı Yayınlarında Artık En İyi Anlara Geçiş Yapılabilecek

Sosyal medya devi Facebook, canlı yayın özelliğini ilk duyurduğu günden bu yana birçok yeni özelliği de zaman içerisinde kullanıma sundu. Canlı yayınlara dahil edilen Facebook Reactions, Facebook Live filtreleri, davet etme özelliği, canlı yayın haritası ve daha fazlası son duyurulan yeniliklerden bazıları olmuştu. Şimdi ise kullanıcıların muhtemelen çok sık kullanacağı yeni bir özelliği daha kullanıma sundu.

Facebook Live yayınlarına gelen yeni özellik sayesinde kullanıcılar artık uzun süren yayınların sıkıcı taraflarını atlayarak zamandan tasarruf edebilecek. Video üzerinde gösterilen etkileşim seviyesi grafiği sayesinde kullanıcılar canlı yayında en fazla etkileşim alınan anları görebilecek ve videonun bu kısımlarında doğrudan geçiş yapabilecek.

Facebook-live-etkilesim-grafigi

24 saat canlı yayın

Facebook’un canlı yayın özelliğine gelen yeniliklerin bununla sınırlı olmadığını da belirtmek gerekiyor. Öyle ki Continuous Live Video API sayesinde Facebook Live üzerinden artık 24 saat boyunca canlı yayın yapmak mümkün hale geliyor.

Uzun süreli canlı yayınların şimdilik görünen tek dezavantajı ise, canlı yayının sona ermesinin ardından ilgili yayının kaydedilememesi olarak belirtiliyor. Ancak yine de 24 saat canlı yayın özelliğinin Facebook’a özellikle televizyon yayınları karşısında avantaj sağlayacabileceğini de vurgulamak gerekiyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler