AnasayfaSosyal MedyaFacebook Canlı Yayınlarına Artık İkinci Bir Yayıncı Daha Katılabilecek

Facebook Canlı Yayınlarına Artık İkinci Bir Yayıncı Daha Katılabilecek

Özellikle canlı yayın özelliğini platforma dahil ederek video alanında iyi bir çıkış yakalayan Facebook, şimdi de canlı yayınlara iki farklı yayıncının dahil olabileceği yeni bir özelliği test ediyor.

An itibariyle testleri sürdürülen ve yakın zamanda kullanıma sunulması planlanan yeni canlı yayın özelliği sayesinde kullanıcılar artık gerçekleştirdikleri canlı yayınlara bir kullanıcıyı daha davet edebilecekler. Yani tek bir yayın altında aynı anda iki kişi -konum farketmeksizin- canlı yayın yapabilecekler.

Yeni özellik, doğrulanmış hesaplar ve ardından ABD’deki kullanıcılardan başlayarak aşama aşama kullanıma sunulacak.

Önce doğrulanmış kullanıcılar ve sayfalar kullanabilecek

Facebook’un canlı yayın servisi için getirdiği bu yenilik, öncelikle iOS üzerinden Mentions uygulamasını kullanan ve doğrulanmış profil veya sayfası olan ünlüler ve diğer profesyonel kişi ve kuruluşlara sunulacak. Ancak canlı yayına davet edilen kullanıcı veya sayfaların da Mentions kullanan doğrulanmış bir profile veya doğrulanmış bir sayfaya sahip olması gerektiğini belirtmek gerekiyor.

Canlı yayınlara gelen bu özellik, doğrulanmış kullanıcı ve sayfaların ardından Eylül ayının başlarında ABD’deki markaların kullanımına sunulacak. Son olarak tüm bireysel kullanıcılar ve sayfalar içinse Ekim veya Kasım ayı gibi aktif edilecek.

Fonksiyonel yapısına baktığımızda canlı yayınlara gelecek olan yeni özelliğin bireysel kullanıcılardan ziyade haber ve yayıncılık sektöründeki organizasyonların daha fazla işine yarayacağını söylemek mümkün. Öyle ki artık televizyonda olduğu gibi Facebook’ta da her an canlı yayınlara katılan konuk yayıncılar görmeye başlayabiliriz.

KAYNAKWeRSM

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler