AnasayfaSosyal MedyaFacebook Bildirim İkonu Ülkelere Göre Değişiklik Gösteriyor

Facebook Bildirim İkonu Ülkelere Göre Değişiklik Gösteriyor

Facebook’taki bildirim ikonunun bulunduğunuz ülkeye/kıtaya göre değiştiğini biliyor muydunuz?

Daha önce sadece Amerika merkezli haritanın yer aldığı Facebook bildirim ikonu bundan böyle bulunduğunuz konuma göre değişiklik gösterecek. Örneğin eğer Asya kıtasında bir ülkede bulunuyorsanız Asya merkezli haritanın bulunduğu bildirim ikonu (dünya küresi) ile karşılaşacaksınız.

Dünya genelinde milyarlarca kullanıcısı olan Facebook’daki bildirim ikonunu bilmeyen yoktur. Facebook kullanıcılarının en çok muhatap olduğu simgedir şüphesiz. Yapılan bunca paylaşımı kim beğendi, kim paylaştı, kim yorum yaptı, kim bizimle ilgili bir fotoğraf ekledi nasıl öğrenirdik?! İşte o küçük dünya küresi uzunca bir süredir Americentric diye de ifade edebildiğimiz bakıldığında ön yüzünde kıta olarak sadece Amerika kıtası görünen bir simgeydi. Bundan böyle Asya ve Afrika kıtasında yaşayan Facebook kullanıcıları ülkelerinin bulunduğu konuma göre dünya küresi simgelerinde kendi kıtalarını görebilecekler.

Facebook bildirim ikonu (Görsel: Techinasia.com)
Facebook bildirim ikonu (Görsel: Techinasia.com)

Aslında 2013’ün Kasım ayından bu yana bazı kullanıcıların profillerinde değişiklik olsa da bu küçük ayrıntı fark edilmemiş olabilir.  Peki ya Avrupalılar? Onlar içinse böyle bir görünüm ne zaman hayata geçecek tam olarak belli değil. Fark edilen bu durum başka bir sosyal platform olan Twitter’da tartışılmaya başlanmıştı.

Amerika’daki 204 milyon kullanıcıya kıyasla Asya da 410 milyon kullanıcısı olan Facebook yaptığı bu küçük ama etkileyici jest ile hiç şüphesiz kullanıcılarını mutlu etmiştir.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler