AnasayfaSosyal MedyaFacebook Artık Arkadaşlarınızın Yeni Gönderi Sayılarını da Gösterecek

Facebook Artık Arkadaşlarınızın Yeni Gönderi Sayılarını da Gösterecek

Günden güne platforma yeni özellik ekleyen Facebook, bu sefer de Haber Kaynağı’nda arkadaşlarının yeni gönderilerini kaçırmak istemeyenler için yeni bir özelliği kullanıma sunuyor.

Bildiğiniz üzere birçok farklı metriğin etki ettiği Haber Kaynağı algoritması, her ne kadar kullanıcı odaklı olarak tasarlansa da, bazı gönderilerin gözden kaçmasına sebebiyet verebiliyor. Bununla ilgili olarak algoritmasına sürekli yeni metrikler ekleyen Facebook, şimdi de farklı bir yöntem ile bu soruna bir parça çözüm olmayı amaçlıyor.

Facebook’taki Paylaşım Sıklığı Ne Kadar Olmalı?

Facebook’a gelen yeni özellik sayesinde, kullanıcılar artık hangi arkadaşlarının daha aktif olduğunu, kimlerin ne kadar yeni paylaşım yaptığını görebiliyor. Yani kullanıcıların artık arkadaşlarının yeni paylaşım yapıp yapmadığını görmeleri için profillerini ziyaret etmesine gerek kalmayacak.

Masaüstünde; profil sayfasındaki “Arkadaşlar” bölümünde yer alan mavi noktalar sayesinde artık hangi kişilerin daha aktif olduğunu görmek mümkün olacak. Buna ek olarak mavi noktanın yanında bir de o kişinin paylaştığı yeni gönderilerin sayıları da yer alacak.

Görsel: WeRSM
Görsel: WeRSM

Mobilde ise yine aynı şekilde; ancak bu sefer arama alanında gösterilecek. Kullanıcılar arama alanı üzerinden bir arkadaşını aradığında o kişinin aktif olup olmadığını; kaç tane yeni paylaşım yaptığını görebilecek.

Görsel: WeRSM
Görsel: WeRSM

Facebook’a gelen bu yeni özellik, ilk bakışta basit bir özellik gibi görünse de, arkadaşlarının paylaşımlarından haberdar olmak isteyen kişilerin bu sayede zamandan tasarruf edebileceği pratik bir özellik olduğunu söylemek mümkün.

KAYNAKWeRSM

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler