AnasayfaSosyal MedyaKafa Karıştıran Paylaşım: Bu Fotoğrafta Kaç Kız Var?

Kafa Karıştıran Paylaşım: Bu Fotoğrafta Kaç Kız Var?

Eğer Facebook’taki panda bulmacaları veya LinkedIn’deki matematik sorularından bıktıysanız, sizi yeni bir fotoğraf ile baş başa bırakalım. Zira bu fotoğraf da kafa karıştıran bir başka fenomen olarak karşımıza çıkıyor.

İsviçreli fotoğrafçı Tiziana Vergari‘nin Instagram hesabı üzerinden paylaştığı bu fotoğraf, sosyal medya kullanıcılarının kafasını biraz bulandırdı diyebiliriz. Zira fotoğrafta kaç kızın olduğu kestirmek oldukça zor.

Fotoğrafın çekildiği açı ve aynalar ile yapılan kompozisyon, fotoğraf karesinde kaç kişinin olduğunu oldukça zorlaştırıyor. Adeta bir bilmeceye dönüşen ve fenomen haline gelen fotoğraf, binlerce kullanıcı tarafından da yorum almış durumda.

2 mi, 3 mü, 4 mü, 12 mi? Yoksa daha mı fazla? Yorumlarda da kullanıcılar birbirinden farklı cevaplar vermiş durumda.

instagram-cevaplari

Peki gerçek cevap ne?

Birçok farklı yorumun ardından fotoğraf sahibi Tiziana Vergari, fenomen haline gelen bu fotoğraf kaç kişinin olduğunu da söylemiş durumda. Buna göre fotoğrafta sadece 2 kız kardeş bulunuyor.

Gerçeklik Algınızı Değiştirebilecek 10 Optik İllüzyon

KAYNAKMashable

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler