AnasayfaİnternetBrezilyalı Hacker Grubu, NASA'nın 14 Websitesine Saldırdı

Brezilyalı Hacker Grubu, NASA’nın 14 Websitesine Saldırdı

BMPoC isimli hacker grubu, NASA’nın 14 resmi websitesine saldırı düzenledi.

BMPoC isimli Brezilyalı hacker grubu; Amerika’nın Suriye konusundaki tavrını desteklemediklerini ve bu konuda şikayetçi olduklarını duyurmak amacıyla düzenlediği saldırıda, NASA’nın 14 websitesi bir süreliğine kullanılmaz hale geldi.

Saldırılan websitelerinin birinde “Aradığınız sayfa şu anda bakımda. Lütfen daha sonra tekrar deneyin” ibaresi yer aldı. NASA’nın saldırıya uğrayan 14 websitesi ise Pastebin.com’da listelendi.

Saldırıyı yapan BMPoC isimli hacker grubu sayfaya şu mesajı yerleştirdi:

NASA #BMPoCWe tarafından HACK EDİLDİ! Bizi gözetlemekten vazgeçin! Brezilya halkı sizin tavrınızı desteklemiyor! İlluminati artık gözle görünür bir şekilde hareket ediyor!  Obama kalpsizdir! Acımasızdır! Sizin aileniz yok mu? Biz savaş istemiyoruz, barış istiyoruz!!! Suriyelilere saldırmayın!

NASA sözcüsü Fox News’e verdiği demeçte, websitelerinin saldırıya uğradığını kabul ettiklerini, ancak saldırı sonucu herhangi bir bilginin sızdırılmadığını belirtti.

Bu saldırı aslında ilk değil. 18 Nisan 2013 tarihinde yine aynı hacker grubu BMPoC tarafından NASA‘nın 4 resmi sitesi hack edilmişti.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler