AnasayfaSosyal MedyaBrezilya'daki WhatsApp Yasağı, Telegram'a 1 Günde 1.5 Milyon Kullanıcı Kazandırdı

Brezilya’daki WhatsApp Yasağı, Telegram’a 1 Günde 1.5 Milyon Kullanıcı Kazandırdı

Hatırlarsanız, popüler mesajlaşma platformu WhatsApp’ın Brezilyalı yargıçın kararı üzerinde ülke genelinde yasaklandığını sizlerle paylaşmıştık. Alınan bu karara birçok kişi tepki gösterse de, bu karardan karlu çıkan tek taraf diğer mesajlaşma servisleri oldu. Öyle ki Telegram bir gün içinde 1.5 milyon yeni Brezilyalı kullanıcının Telegram’a geldiğini duyurdu.

Twitter üzerinden attığı bir tweet ile duyuruyu yapan Telegram, ilk olarak gün içerisinde platforma katılan yeni Brezilyalı kullanıcıların sayısının 1 milyona ulaştığını ve hala artmaya devam ettiğini vurguladı. Yeni gelen kullanıcıları da bilgi sayfasına yönlendirmeyi ihmal etmedi.

Hemen ardından attığı yeni bir tweet ile yeni kayıt yapan Brezilyalı kullanıcılarının sayısının 1.5 milyona ulaştığını duyurdu.

WhatsApp yasağı kararına tepki gösterenlerin de hayli çok olduğundan daha önce bahsetmiştik. Öyle ki Facebook kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg platform üzerinden paylaştığı bir gönderi ile tepkisini dile getirdi:

Tepki gösteren kişiler arasında sadece Zuckerberg değil; WhatsApp CEO’su Jan Koum da yerini almış durumda:

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler