AnasayfaHaberlerBitcoin İle Kara Para Aklayan BitInstant'ın CEO'su Tutuklandı

Bitcoin İle Kara Para Aklayan BitInstant’ın CEO’su Tutuklandı

BitInstant’ın CEO’su Charlie Shrem, Silk Road kullanıcıları için 1 milyon dolar kara para aklama suçundan tutuklandı.

Bir bitcoin döviz platformu olan BitInstant’ın CEO’su Charlie Shrem (bitcoin milyoneri olarak da bilinir), ünlü illegal online uyuşturucu marketi Silk Road‘un kullanıcılarına 1 milyon dolarlık Bitcoin sattığı gerekçesiyle tutuklandı.

Buna da bir göz atın >> “Bitcoin Nedir? Nasıl Kazanılır? Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

İddiaya göre 24 yaşındaki BitInstant’ın CEO’su Charlie Shrem ile “BTCKing” lakabını kullanan 52 yaşındaki Robert Faiella arasında gizli bir anlaşma yapıldı. Shrem’den 1 milyon dolarlık bitcoin alan Faiella, bunları illegal uyuşturucu marketi Silk Road’ın kullanıcılarına sattı. Suçlamaların ardından BitInstant sitesi de (bitinstant.com) kapatıldı.

bitinstant logo
bitinstant logo

Konu ile ilgilenen savcı ise Charlie Shrem’in bunun illegal bir hareket olduğundan haberi olduğunu ve hatta kendisinin bile Silk Road üzerinden uyuşturucu satın aldığını belirtti.

İllegal para transferi gerçekleştirme ve kara para aklama gibi suçlardan yargılacak olan Charlie Shrem ve Robert Faiella için  sırasıyla maksimum 25 ve 30 yıl hapis cezası isteniyor.

Charlie Shrem ve Robert Failla’ya karşı yapılan suç duyurusunu aşağıdan okuyabilirsiniz:

Robert Faiella and Charlie Shrem Criminal Complaint

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler