AnasayfaGenelMeram Belediyesi'nden Dikkat Çeken Kısa Film: "Bir Öğün Bir Ömür"

Meram Belediyesi’nden Dikkat Çeken Kısa Film: “Bir Öğün Bir Ömür”

Kadına şiddet, yapılabilecek en insanlık dışı davranışlardan biri olsa da maalesef günümüzde bu davranışı uygulayanların sayısı oldukça fazladır. Köyde, şehirde, okulda, hastanede, sokakta, evde, kısacası her yerde bunun örneklerini görmekte, haberlerini okumakta; daha doğrusu yaşamaktayız. İnsanlığa yakışmayan bu duruma dikkat çekmek adına birçok kamu spotu, sosyal sorumluluk projesi ve farkındalık kampanyası başlatılsa da, herkese bu gerçeğin varlığından defaatle bahsedilmesi gerekiyor. Konya Meram Belediyesi tarafından hazırlanan video da “Kadına Şiddet” kapsamında farkındalık sağlamayı amaçlıyor.

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru‘nun destekleriyle; senaryosundan, yönetmenine, ışık ekibinden, set ekibine, görüntü yönetmeninden, kurgu ve montaj kadrosuna kadar kadınlardan oluşan ekip bir araya gelerek “Bir Öğün Bir Ömür” adlı filme imzasını attı. İnsanların, kadına şiddetin hangi boyutlara ve yansımalara sebep olduğunu daha net bir şekilde görmelerini sağlayan bu kısa film #birömüryaşatmayın hashtag’iyle de sosyal medyada hızla paylaşılmaya başladı.

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru ise konuyla ilgili olarak şu sözleri dile getirdi:

Geleceğin Türkiye’sine yön verecek nesillerin beslendiği en temel kaynak annelerdir. Sağlıklı bir çocuğun büyümesinde anne sütünün önemi ne ise , mutlu bir anne elinde büyümesi de aynı derecede önemlidir.

Bir kadın çok şey istemez.

Hazırladığı sofra için içten bir teşekkür, hatırını soran bir hayat arkadaşı, bazen de sadece bir tebessüm yeterlidir mutlu bir kadın olmasına.

Ve mutlu bir kadının yapamayacağı şey yoktur.

Çünkü, mutlu bir kadın huzurlu bir ailenin; huzurlu bir aile ise güçlü bir TÜRKİYE’nin ilk adımıdır.

Fatma Toru

VİDEO LİNKİ

KADINA ŞİDDETE HAYIR!

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler