AnasayfaHaberlerBing Görsel Aramalarına Satın Alma Özelliği Geldi

Bing Görsel Aramalarına Satın Alma Özelliği Geldi

Microsoft’un arama motoru Bing, görsel arama alanında, aratılan ürünlerin satıldığı alışveriş sitelerinin sayfalarını da listeleyecek.

Microsoft’un popüler arama motoru Bing, görsel arama sayfasına yepyeni bir özelliği dahil ediyor. Yeni gelen özellik ile kullanıcılar, Bing’in görsel arama bölümünde arattığı ürünler ile ilgili, o ürünlerin satıldığı alışveriş sitelerine doğrudan erişim sağlayabilecek.

Yeni özellik, kullanıcıların herhangi bir ürün görseline tıkladığında o görselin alt kısmında ayrı bir alan olarak beliriyor. Bu alanda o ürünün hangi alışveriş sitesinde satıldığını gösteren bağlantılar yer alıyor. Kullanıcılar bu bağlantıları tıklayarak doğrudan ilgili ürünün satıldığı sayfaya yönlendiriliyor.

Bing görsel arama - Satın alma
Bing görsel arama – Satın alma

Şimdilik BETA aşamasında olan yeni özellik, Türkiye’den yapılan Bing aramalarında henüz kullanılamadığı gibi, yaptığımız testlere göre tüm ürünlerde de geçerli değil. Ancak Bing’in resmi blogu üzerinden yapılan açıklamaya göre daha kesin sonuçlar alabilmek, daha fazla ürünü tarayabilmek ve daha fazla kişinin bu özelliği kullanabilmesini sağlayabilmek için çalışmalara devam edileceği belirtiliyor.

Görsel aramalarda ek bilgiler verme konusunda hızla çalışmalarını sürdüren Bing, satın alma özelliğiyle de -başarılı olduğu takdirde- iyi bir ürün arama motoru olarak da kullanılabilir. Yapılan testlerin ve çalışmaların sonuçlarını ise önümüzdeki günlerde görmüş olacağız.

KAYNAKBING BLOG

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler