AnasayfaHaberlerArtık YouTube'da "301+" İbaresi Olmayacak

Artık YouTube’da “301+” İbaresi Olmayacak

YouTube’daki yeni videolarda çeşitli botlara önlem olarak geliştirilen sayaç sisteminin gösterdiği 301+ ibaresi artık kaldırılacak.

YouTube‘da yüklenen yeni videolarda mutlaka farketmişsinizdir: Videoların görüntülenme sayısı genellikle “301+” ibaresi yazılarak bir süre bekletilir. Aslında bunun arkasında YouTube’un bot sistemlere karşı geliştirdiği bir sayaç sistemi var.

YouTube bot sistemlerin ilgili videonun otomatik olarak görüntülenme sayısını arttırmasına engel olmak amacıyla 301’e kadar yapılan izlenmeleri inceliyor. Eğer bu sayıların arkasındaki kişiler gerçek kişiler ise, o zaman YouTube görüntülenme sayılarını normal şekilde göstermeye devam ediyor. Ancak yapılan açıklamalar, YouTube’un bu soruna farklı bir çözüm getirdiğini gösteriyor. Zira artık YouTube videolarında “301+” ibaresi yer almayacak.

YouTube 301+

Duyuruyu resmi Twitter hesabı üzerinden yapan YouTube, 301+ ibaresinin ardındaki sistemi anlatan bir görsel de paylaştı. Görselde yukarıda anlattığımız sistemi açıklayarak 301’in ne anlama geldiğini gösteren YouTube, video gösterimlerinin artık gerçek-zamanlı olacağını da açıkladı.

Her ne kadar video izleyenleri çok etkilemeyecek bir durum olsa da, 301+ ibaresinin kaldırılması video sahiplerinin oldukça hoşuna gidecek gibi görünüyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler