AnasayfaSosyal MedyaArtık Facebook Sayfa Gönderilerini Orijinal Haliyle Paylaşabilirsiniz

Artık Facebook Sayfa Gönderilerini Orijinal Haliyle Paylaşabilirsiniz

Facebook’a gelen yeni özellik sayesinde sayfa gönderilerini artık orijinal halini koruyarak paylaşmanız mümkün.

Facebook sayfaları tarafından paylaşılan gönderileri kendi zaman tünelinizde paylaşmak için daha önce iki şeçeneğiniz bulunuyordu. Bunlardan birincisi Twitter’ın retweet özelliğiyle aynı işlevi gören “Şimdi Paylaş (Herkese Açık)”, ikincisi ise gönderiye yorumunuzu ekleyerek paylaşmanızı sağlayan “Paylaş”. Ancak her iki seçenekte de sayfa gönderisini orijinal haliyle paylaşmak mümkün değildi. Ancak Facebook’a gelen yeni özellik sayesinde artık bu da mümkün.

Twitter’daki retweet seçenekleri arasında bulunan “Alıntıla” özelliğiyle birebir aynı işlevi gören yeni özelliğe, sayfa gönderilerinin altındaki “Paylaş” seçeneği üzerinden ulaşılabiliyor. Açılan ekranda “Include Original Post” seçeneğini işaretlediğinizde ise sayfa gönderisi orijinal haliyle gönderinizin altına eklenmiş oluyor. Yani bir nevi orijinal gönderiyi embed etmiş oluyorsunuz.

Facebook Include original post

Her ne kadar küçük bir değişiklik gibi görünse de orijinal haliyle paylaşma özelliği hem orijinal gönderinin sahibi sayfalar için hem de kullanıcılar için yeni ve güzel bir deneyim olmuş olacak. Yeni özelliğin sadece bağlantı gönderilerini değil, GIF, fotoğraf ve diğer tüm gönderi türlerini de kapsadığını belirtmekte fayda var.

Facebook’taki Paylaşım Sıklığı Ne Kadar Olmalı?

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler