AnasayfaHaberlerApple'dan Notre Dame Restorasyonu İçin Bağış

Apple’dan Notre Dame Restorasyonu İçin Bağış

Apple’ın CEO’su Tim Cook, tahrip olan Notre Dame Katedrali için şirketin bağışta bulunacağını açıkladı.

Paris’in simgelerinden olan ve 856 yıllık tarihi ile dünyanın önemli yapıları arasında yer alan Notre Dame Katedrali, renovasyon çalışmaları esnasında çıktığı düşünülen bir yangın ile ciddi şekilde hasar gördü. Katedralin ünlü kulesinin de yıkılmasına sebep olan yangın, yaklaşık 9 saatlik çalışmanın ardından ancak söndürülebildi. Tüm dünyayı üzen bu felaketin ardından ilgili yapının restorasyonu için de bir bağış kampanyası başlatıldı.

Fransa’nın tarihi eserleri hakkında çalışmalar yapan Miras Vakfı tarafından başlatılan bağış kampanyasına birçok kişi ve şirketlerden de destek geldi. LVMH, L’Oreal, Total, Credit Agricole, CapGemini gibi firmaların yanı sıra, Fransız milyarder Marc Ladreit de Lacharriere, Telekomünikasyon şirketi Bouyges’un Genel Müdürü Martin Bouyges de bağış kampanyası kapsamında destek verdi.

Görsel: Depositphotos

Destek veren firmalara şimdi de teknoloji devi Apple katıldı. Apple CEO’su Tim Cook, paylaştığı bir tweet’te şirketin Notre Dame’ın restorasyon çalışmalarına destek vereceğini duyurdu.

Paylaştığı mesajda, Fransa halkı ve dünyanın birçok yerindeki insanlar için bir umudun sembolü olan Notre Dame’a duyduğu üzüntüyü dile getiren Cook, yapının restorasyon çalışmaları için şirket olarak bağışta bulunacaklarını belirtti.

Notre-Dame restorasyonu için yapılan bağışların şimdiye kadar 700 milyon avroya ulaştığı belirtiliyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler