AnasayfaTeknolojiApple Toplamda 1 Milyar Aktif Cihaz Sayısına Ulaştı

Apple Toplamda 1 Milyar Aktif Cihaz Sayısına Ulaştı

Teknoloji devi Apple, tüm dünyada toplamda 1 milyar aktif cihaz sayısına ulaştığını duyurdu.

Yayınladığı 2016 birinci çeyrek raporunda, son 90 günlük süre içerisinde iPhone, iPad, Mac, iPod, Apple TV ve Apple Watch ile ilgili istatistikleri paylaşan Apple, tüm bu Apple ürünlerinin dahil olduğu aktif cihaz sayısının toplamda 1 milyara ulaştığını açıkladı.

Ayrıca 2015’te iPhone satışlarını maksimuma çıkartan Apple’ın, 2016 ile birlikte bu satış grafiğini arttıramaması ve durağan bir noktaya getirmesi de tartışılan konulardan biri. Ancak bu durum teknoloji devinin bir kilometre taşını daha geride bırakmasına engel olmuş değil.

Yayınlandığı raporda 74.8 milyon adet iPhone sattığını açıklayan Apple, 75 milyon satış beklentisinin gerisinde kaldığını belirtti. Ayrıca raporda, 16.12 milyon adet iPad (beklenti 17.3 milyon) ve 5.31 milyon Mac (beklenti 5.8 milyon) sattığı belirtildi. Sonuç olarak Apple satışları 2016 ile birlikte beklentilerinin altında kaldı diyebiliriz. Ancak aktif 1 milyar cihaz sayısına ulaşması, Apple’ın pazar hacminin ne seviyede olduğunu bizlere gösteriyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler