AnasayfaHaberlerApp Store'daki Maksimum Uygulama Boyutu 4GB'ye Çıkartıldı

App Store’daki Maksimum Uygulama Boyutu 4GB’ye Çıkartıldı

Apple, uygulama mağazası App Store’daki maksimum uygulama boyutunu 2GB’den 4GB’ye arttırdığını duyurdu.

Teknolojinin gelişimi ve zengin içeriklerin artmasıyla birlikte çeşitli yazılım ve uygulamaların da boyutları artmaya devam ediyor. Apple da bu duruma uyum sağlayabilmek adına, App Store’a yüklenen uygulamaların daha önceden 2GB olan boyut limitini genişleterek 4GB‘ye çıkardığını duyurdu.

Bundan böyle iOS uygulama geliştiricileri, App Store uygulama mağazasına maksimum 4GB’ye kadar uygulama yükleyebilecekler. Ancak kullanıcılar ise bu denli büyük uygulamaları ancak Wi-Fi üzerinden indirebilecekler. Mobil üzerinden yapılabilen maksimum indirme boyutu ise hala 100 MB.

Available on the App Store
Available on the App Store

Apple’ın yaptığı bu hamle, ayrıca App Store’un kurulduğu 2008 yılından beri yapılan en büyük limit arttırma işlemi olma özelliğini taşıyor.

[vc_button title=”2014’ün En İyi iPhone ve iPad Uygulamaları” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/en-iyi-iphone-ve-ipad-uygulamalari-2014″]

Limitin 2GB’den 4GB’ye çıkartılması, en çok oyun geliştiricilerin işine yaramış olacak. Zira yüksek çözünürlüğe sahip zengin grafikler, animasyonlar ve diğer efektler en fazla oyunlarda karşımıza çıkıyor. Bu sayede uygulama boyutu limitinde sıkışıp kalan geliştiriciler, arttırılan limit sayesinde daha gerçekçi uygulama ve oyunları App Store’a gönderebilecekler.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler