AnasayfaTasarımAdobe Spark'a animasyon desteği geldi

Adobe Spark’a animasyon desteği geldi

Adobe Spark, Adobe Creative Suite’in nispeten az kullanılan programlarından biri. Ancak web site ve sosyal medya gönderileri için görsel tasarlama noktasında oldukça kolaylık sağlıyor. Özellikle grafik tasarım konusunda çok fazla bilgisi ve olmayanlar için kullanışlı bir program olduğunu söylemek mümkün.

Kısaca bir medya oluşturma yazılımı olan Adobe Spark uzun zamandır talep edilen özelliklerden birini daha platforma dahil etti. Yapılan açıklamaya göre artık Adobe Spark üzerinden animasyon oluşturmak da mümkün hale geldi.

Adobe Sparks ürün yöneticisi Lisa Boghosian’ın açıklamasına göre şirket, Sparks ile Adobe After Effects’in profesyonel özelliklerini profesyonel olmayan kullanıcılara da sunmayı hedefliyor. Boghosian’a göre girişimciler ve küçük işletme sahiplerinin vakitlerini harcamadan tasarım işlerini halledebilmesi gerekiyor ve Adobe Sparks bu noktada kullanıcıların yardımına koşuyor.

Görsel: Adobe

Birbirinden farklı görseller, şablonlar, yazı stilleri ve temalar sunan Adobe Spark, şimdi ise farklı animasyon konusunda kullanıcıların ihtiyacını karşılayacak gibi görünüyor. Spark ayrıca kullanıcıları “timeline” gibi kullanımı karmaşık olan özellikleri kullanıcıya bırakmak yerine onlara yol gösterecek sade ve basit yöntemler sunuyor.

Yeni animasyon özelliğinin yanı sıra Adobe Spark’ın Creative Cloud Libraries desteği sayesinde çalışma dosyaları artık Creative Cloud Suite kapsamında kolay bir şekilde paylaşılabiliyor. Bu sayede Lightroom, Photoshop, After Effects gibi programlar arasında dosya aktarımı yapmak kolay hale geliyor.

Boghosian animasyon desteğinin aslında uzun zamandır planları arasında olduğunu, fakat uygulamaya koyma sürecinin zaman aldığını belirtiyor. Bunun sebebi olarak da performansı yüksek tutmayı amaçladıklarını belirtiyor. Programın animasyonları işleme ve dışa aktarma süresini de kısa tutmak istedikleri için özelliklerin üzerinde çalışmaları gerektiğini ifade ediyor.

Sparks üzerinde üretilen görüntüler MP4 formatında veya statik görüntü olarak dışa aktarılabiliyor, ancak GIF olarak indirmek amacıyla kullanılamıyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler