AnasayfaTeknolojiAcer Swift 7: Dünyanın En İnce Laptopu İle Tanışın

Acer Swift 7: Dünyanın En İnce Laptopu İle Tanışın

Berlin’de düzenlenen 2016 Uluslararası Tüketici Fuarı’ndan (IFA 2016) ilk sürprizler gelmeye başladı. Dünyaca ünlü bilgisayar ve donanım üreticisi Acer, dünyanın en ince bilgisayarı olma özelliğini taşıyan Acer Swift 7 modelini tanıttı.

IFA 2016’ya hızlı bir başlangıç yapan Acer, ultra ince Swift 7 bilgisayar modeli ile adeta gövde gösterisi yaptı. Sadece 9.9 milimetre (0.39 inç) kalınlığına sahip olan Swift 7, bu özelliği ile kalınlığı 1 santimetre altında olan ilk bilgisayar olma özelliğine kavuştu. Dolayısıyla incelik bakımından Apple’ın Macbook ve HP’nin Spectre 13 modellerini geride bıraktı.

Windows 10 işletim sistemiyle birlikte gelen Acer Swift 7, Intel’in yeni 7. jenerasyon Core i5 işlemcisini bünyesinde barındırıyor. İki adet USB-C 3.1 portu ve bir kulaklık girişi bulunan yeni laptop modeli, Intel’in yeni güncellenen Y serisi çipleri sayesinde 9 saat gibi oldukça iyi bir batarya süresi de sunuyor.

13.3 inç Full HD IPS ekrana sahip olan Swift 7, RAM konusunda da kullanıcıları tatmin edecek gibi görünüyor. Zira Acer’in yeni modelinde 8GB RAM ve 256GB dahili depolama alanı bulunuyor. Tüm bu sistem de ise herhangi bir soğutucu fan bulunmuyor. Zira Intel Kaby Lake bu ihtiyacı karşılıyor.

Genel olarak tasarımına göz attığımızda ise tek bir el ile rahat bir şekilde taşınabilen laptopun ağırlığının 1.1 kg olduğunu, ayrıca klavye tasarımının da oldukça hoş olduğunu belirtmek gerekiyor. Ancak ekran çerçevelerinin kalın olması ve touchpad kısmının gereğinden çok fazla geniş olması da Swift 7’nin dezavantajları arasında gösteriliyor.

Acer’in Swift 7’nin yanı sıra bir de Spin 7 isminde yeni bir laptop modelini daha kullanıma sunduğunu da belirtmek gerekiyor. Genel olarak Swift 7’ye benzese de Spin 7 modelinde; daha 360 derece döndürülebilen ve aynı zamanda boyutu daha büyük olan bir ekran (14 inç) ve daha iyi bir işlemci (Core i7) bulunuyor.

Acer Swift 7 modelinin ilk olarak Eylül ayında Çin’de 6999 yuan fiyat ile; ardından ise Avrupa ve ABD’de sırasıyla 1299 euro ve 999 dolardan satışa sunulacağı belirtiliyor.

KAYNAKThe Verge

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler