AnasayfaTeknoloji2015'in En Popüler Mobil Uygulamaları

2015’in En Popüler Mobil Uygulamaları

Geçtiğimiz haftalarda yıl özetlerini paylaşan Google ve Apple, 2015’in en iyi uygulamalarını ve oyunlarını da paylaşmıştı (bkz. Android, iOS). Ancak hazırlanan bu listeler yenilikçilik, vizyonerlik, yıl içinde aldığı etkileşimler, indirilme sayıları vs gibi kriterlere göre belirlenmiş; en çok kullanılan ve mobil yaşantımızın vazgeçilmezi haline gelen uygulamalara bu listelerde yer verilmemişti.

Nielsen tarafından yapılan bir araştırma ise, mobil uygulamalarda en fazla kullanılan mobil uygulamaları gösteriyor. Tekil kullanıcı sayısına göre hazırlanan listede tahmin edildiği gibi sadece Google, Facebook ve Apple‘ın uygulamaları yer alıyor.

WebMasto 2015 EN'ler

En popüler 10 uygulamanın yer aldığı listede 5 uygulama Google’a, 3 uygulama Facebook’a 2 uygulama ise Apple’a ait. En popüler uygulama ise Facebook olarak karşımıza çıkıyor. Nielsen tarafından Ocak 2015- Ekim 2015 tarihleri baz alınarak hazırlanan listenin tamamı ise şöyle:

En popüler uygulamalar 2015

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler