AnasayfaHaberlerYouTube'un Eski Yöneticilerinden Baljeet Singh Twitter'a Transfer Oldu

YouTube’un Eski Yöneticilerinden Baljeet Singh Twitter’a Transfer Oldu

YouTube’un yöneticilerinden olan ve geçtiğimiz ay Google’dan ayrılan Baljeet Singh, bundan sonra Twitter’da Ürün Yöneticisi olarak çalışmaya devam edecek.

Eski YouTube çalışanlarından olan Baljeet Singh bundan böyle çalışmalarını Ürün Yöneticisi olarak Twitter’da sürdürecek. Özellikle “Reklamı geç” tarzı video öncesi reklam modellerini geliştirmesiyle bilinen Baljeet Singh, artık bundan sonraki çalışmalarını Google’a karşı yapmış olacak.

Baljeet Singh
Baljeet Singh

Bugünden itibaren Twitter’da Ürün Yöneticisi olarak çalışmaya başlayacak olan Singh, burada Twitter servisleri ile ilgili reklamlarda ve servisler ile ilgili hazırlanan videolardan sorumlu olacak. Şu an birçok platformda kullanılan “video öncesi reklam modeli”ni geliştirmesiyle bilinen Singh, televizyonlarda ve online platformlarda muazzam bir etkileşim olduğunu ve tüm bu etkileşimlerin de Twitter’da gerçekleştiğini belirtti.

Baljeet Singh’in Twitter’da esasen 3 farklı görevi olacak: Twitter kullanıcılarının video deneyimini kolaylaştırmak, video yazılımını iyileştirerek yayıncı ortakların ve diğer kreatörlerin Twitter’a daha fazla video eklemelerini sağlamak ve video içerikli sponsorlu tweetleri kullanarak video reklam kullanımını arttırmak.

Twitter’ın son zamanlarda yaşadığı kullanıcı tabanındaki problemler ve hisse fiyatındaki düşüşlere bir parça çözüm olması amacı ile video reklamlara ağırlık verildiği düşünülüyor. Dolayısıyla Baljeet Singh’in, Twitter kullanıcılarını kendisine çekme ve Twitter’ın gelirini arttırma konularında şirkete yardımcı olması bekleniyor.

KAYNAKThe Verge

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler