AnasayfaHaberlerYouTube'un Reklamsız Müzik Servisi Music Key Duyuruldu

YouTube’un Reklamsız Müzik Servisi Music Key Duyuruldu

YouTube, kullanıcılara reklamsız müzik deneyimi yaşatmak için hazırladığı yeni ücretli üyelik sistemini duyurdu: “Music Key”.

YouTube’un bir süredir konuşulan reklamsız üyelik paketi gün yüzüne çıktı. Daha önce Code Mobile 2014 etkinliğinde konuşan YouTube’un CEO’su Susan Wojkicki, platforma reklamsız üyelik paketlerinin eklenmesi ile ilgili bazı söylemlerde bulunmuştu. Aradan geçen iki haftanın ardından ise bu söylemler hayata geçirildi ve YouTube’un ilk ücretli üyelik servisi Music Key duyuruldu.

Kullanıcılar YouTube’un Music Key (youtube.com/musickey) servisine aylık belirli bir ücret karşılığında üye olarak üst düzey bir müzik deneyimi yaşayabilecekler. Music Key kullanıcılara sadece reklamsız bir YouTube deneyimi de sunmuyor. Ayrıca servise üye olan kullanıcılara istedikleri videoları çevrimdışı olarak kaydededip daha sonra izleyebilmelerini ve diğer uygulamalar çalışırken arka planda müzik dinleyebilmelerini de sağlıyor. Music Key’in aylık ücreti ise 9.99 dolar. Ancak bir süreliğine aylık 7.99 dolardan indirimli olarak kullanılabilecek.

YouTube Music Key
YouTube Music Key

Şimdilik 6 ay sürecek şekilde BETA aşamasında olan ve sadece davetiye usulü ilen çalışan Music Key servisi, kullanıcılara ayrıca 30 milyondan fazla şarkının yer aldığı Google Play Music kütüphanesine de erişim sağlayacak.

[vc_button title=”Google Inbox Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey (İNCELEME)” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/google-inbox-inceleme”]

17 Kasım 2014 tarihinden itibaren kullanılabilecek olan premium müzik servisi, şimdilik sadece ABD, İngiltere, Portekiz, İtalya, Finlandiya, İrlanda ve İspanya‘da kullanılabilecek. Zaman içerisinde de diğer ülkelerde kullanılabilir olacak.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler