AnasayfaTeknolojiYenilenen Google Play Gazetelik İle Tanışın

Yenilenen Google Play Gazetelik İle Tanışın

Google’ın mobil odaklı haber ve içerik platformu Google Play Gazetelilk (Newsstand), yenilenen haliyle kullanıma sunuldu.

Kullanıcıların haberleri ve diğer içerikleri kolay bir şekilde takip edebilecekleri Google Play Gazetelik (Newsstand) platformu tamamen yenilendi.

Yeni arayüzüne kavuşan Google Play Gazetelik, artık sadece mobilde değil; masaüstünde de kullanılabilecek. Daha fazla kişiselleştirilebilir yeni okuma deneyimi, masaüstü eklentisi ve zengin içerikleriyle Gazetelik’e gelen yenilikler kısaca şöyle:

Kişiselleştirme

Google Play Gazetelik’in zengin kataloğu, artık gücünü Google’ın makine öğrenimi (machine learning) teknolojisinden alacak. Bu sayede kullanıcılar doğru zamanda doğru içeriklere daha kolay bir şekilde ulaşabilecek. Kullanıcılar uygulamayı açtıklarında en çok okunan içerikler, yerel haberler ve ilgi alanına giren içeriklerin yer aldığı kişiselleştirilmiş bir özet ekranı ile karşılaşacak.

Google Play Gazetelik

Zengin medya

Yenilenen Google Play Gazetelik, artık daha fazla multimedya içeriği de destekliyor. Otomatik oynatılan videolar, daha kolay podcast yönetimi, yüksek çözünürlüklü ve ekrana tam oturan görseller bunlardan sadece birkaçı.

Web sürümü

Google Play Gazetelik’e gelen en büyük yeniliklerden biri de web sürümü olarak karşımıza çıkıyor. Yani kullanıcılar Gazetelik’teki içerikleri artık sadece mobil cihazlardan değil; masaüstü, yani tarayıcı üzerinden de görüntüleyebilecekler.

Google Play Gazetelik Web Sürümü

WebMasto’yu Google Play Gazetelik’ten takip edin: WebMasto (Gazetelik)

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler