AnasayfaSosyal MedyaYeni Medyanın Getirdikleri ve Sosyal Medya Ajansları

Yeni Medyanın Getirdikleri ve Sosyal Medya Ajansları

Sosyal medya hayatımıza o kadar hızlı girdi ki hangi ara hayatımızı bu kadar etkileyen bir hale dönüştüğünü fark edemedik. Web 1.0’ın tüm sıkıcılığına karşın Web 2.0 bizlere yepyeni bir dünya açtı. Bu yeni dünya da artık web siteleriyle etkileşime geçebiliyorduk. Bizim web siteleriyle etkileşime geçmemiz içeriklerin daha zengin ve samimi olmasını sağladı. Web 2.0’ın hayatımıza getirdiği en büyük değişimi ise sosyal hayatımıza getirdiği radikal değişim ile hissettik.

Sosyal medyanın yeni yeni geliştiği, internet alemin de kendine yeni yeni yer bulmaya çalıştığı dönemlerde kullanıcıların aklına profesyonel sosyal medya yönetimi gelmezdi. Zira sosyal medya mecraları insanlar için birer sosyalleşme ve iyi vakit geçirme araçlarıydı. Ne zaman ki markalar sosyal medyayı keşfetti, sosyal mecraların aslında iyi birer pazarlama kanalı olduğu fark edildi ve devreye sosyal medya ajansları girdi. Zamanla sosyal mecra sayısı arttı ve markaların bir sosyal medya ajansı‘ndan beklentisi arttı. Fakat sosyal medyadaki yenilikler o kadar hızlıydı ki, bu hıza yetişmek oldukça zor oluyordu. Halihazırda bulunan sosyal medya kanallarının artan özellikleri ve birçok farklı konuda kullanıcılarına bambaşka deneyimler sunan yeni sosyal mecralar, sosyal medyada farklılaşma ve tüm kanalarda etkin bir iletişim planını da beraberinde getirdi. Markaların bu farklılaşma talebine sosyal medya etkin çözümler sunan dijital ajanslar, sundukları yepyeni çalışmalarla cevap verdiler. Günümüzde sosyal medya, uzman yardımıyla yönetilen, markalara doğrudan müşterileriyle ilişki kurma gibi önemli avantajlar kazandıran bir mecra haline geldi.

Sosyal Medya

Markaların sosyal medya hesaplarını ne şekilde kullandıklarına bakmak gerekirse;

Facebook: Marka bilinilirliğini arttırmak ve sosyal medya kanalıyla satışlarını arttırmak isteyen elektronik ticaret markaları için ideal çözümler sunuyor.

Linkedin: Profesyonel sosyal ağda reklam yapmak ve nitelikli çalışanlar bulmak için markaların kullandığı bir ağ.

Instagram: Özellikle son bir yıldır elektronik ticaret sitelerinin satışlarını arttırmasını ve aynı zaman da kurumsal olmayan satıcıların da sosyal medya üzerinden küçük bütçelerle satış yapmasını imkan tanıyan sosyal ağ.

Bu şekilde kullanılabilen daha bir çok sosyal ağ sıralayabilirsiniz. Sosyal medya da kendinize uygun yer bulmak, hedef kitlenize ulaşmak oldukça kolay. Sosyal ağların size sunduğu bu fırsatı değerlendirmeniz dileğiyle.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler