AnasayfaHaberlerYahoo, Lokasyon Bazlı Öneri Uygulaması Zofari'yi Satın Aldı

Yahoo, Lokasyon Bazlı Öneri Uygulaması Zofari’yi Satın Aldı

Son dönemlerde birçok satın alma işlemi gerçekleştiren Yahoo, şimdi de lokasyon bazlı öneri uygulaması Zofari’yi satın aldı.

2013 yılının Mayıs ayında Tumblr’ı satın almasından sonra da birçok satın alma işlemlerine devam eden Yahoo, buna bir yenisini daha ekledi. Son olarak bir şehir rehberi uygulaması olan Zofari de, Yahoo’nun satın aldığı platformlar listesine girdi. Ne kadara satın alındığı ise henüz bilinmiyor.

Android ve iOS platformlarda kullanılabilen Zofari uygulaması, kullanıcıların yeni mekanlar keşfetmesini sağlıyor. Kullanıcılara lokasyon bazlı önerilerde bulunan uygulama, mekan önerilerini kullanıcıların lokasyonuna göre şekillendirerek; kişiselleştirilmiş bir keşif deneyimi sunuyor. Yahoo’nun bu platformu satın alması ise şirketin Zofari’nin yeteneklerini yeni projelerde kullanabileceği ihtimallerini doğuruyor.

Zofari
Zofari

Konu ile ilgili olarak web sitesinde açıklama yapan Zofari ekibi, satın almadan dolayı oldukça heyecanlı olduklarını dile getirdi. Yapılan açıklamada Zofari ekibi, bundan sonra da çalışmalarına kaldığı yerden devam edeceklerini ve bunu daha profesyonel kişilerle yapacakları için mutlu olduklarını belirtti.

KAYNAKZofari

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler