AnasayfaHaberlerYahoo'ya İki Adımlı Doğrulama Sistemi ve Uygulama Şifreleri Geliyor

Yahoo’ya İki Adımlı Doğrulama Sistemi ve Uygulama Şifreleri Geliyor

Kullanıcılarının ve verilerinin güvenliğini sağlamak amacıyla Yahoo, iki adımlı doğrulama sistemi ile uygulama şifreleri getiriyor.

Google‘ın iki adımlı doğrulama sistemi gibi çalışacak olan sistem, Yahoo kullanıcıları için ekstra güvenlik sağlamış olacak. Yahoo hesabının farklı bir cihazda açılması ile devreye girecek olan iki adımlı doğrulama sisteminde, bir güvenlik sorusu ya da cep telefonu numarası istenecek.

Android ve iOS cihazlardaki Yahoo uygulamalarını kullanarak, mobil üzerinden giriş yapıldığında ise bu sistemden farklı olarak, bir uygulama şifreleme sistemi devreye girecek.

Uygulama şifreleme sistemi ise Yahoo tarafından otomatik olarak oluşturulan şifrenin gerekli alana girilmesiyle çalışacak. Şifre, bir cihaz üzerinden bir kez girildiği zaman, cihaz ve uygulama Yahoo hesabına erişecek ve bir daha şifre sorulmayacak. Ancak başka bir cihazdan giriş yapılmak istendiğinde ise şifreleme sistemi tekrar devreye girecek.

Yeni güvenlik sistemini kullanmak ve daha fazla bilgi almak için Yahoo’nun hazırladığı aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Kaynak: Mashable

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler