AnasayfaHaberlerYahoo Fotoğraf Uygulaması Üreticisi Cooliris'i Satın Aldı

Yahoo Fotoğraf Uygulaması Üreticisi Cooliris’i Satın Aldı

Yahoo, kişilerin farklı platformlardaki fotoğraflarını tek çatı altında görüntüleyebilmesini sağlayan fotoğraf uygulaması üreticisi Cooliris’i satın aldı.

2006 yılında kurulan ve kişilere multimedya hizmeti sunan Cooliris, resmi web sitesi üzerinden yaptığı açıklama ile Yahoo tarafından satın alındığını duyurdu. Satın alma miktarı ise belirtilmedi.

Yapılan açıklamada; Yahoo’nun mobil deneyim konusunda açık vizyona sahip olması sebebiyle Cooliris’e iyi bir partner olacağı belirtilirken, Yahoo gibi bir şirket ile birlikte hareket edecek olmaktan da mutluluk duydukları ifade edildi.

Yahoo Cooliris
Yahoo Cooliris

Satın alma ile ilgili olarak Yahoo ise; arama, iletişim, dijital dergiler ve video alanlarını geliştirmek amacıyla çeşitli satın alma gerçekleştirdiklerini ve Cooliris ile 17 kişilik ekibinin de bu doğrultuda kendilerine yardımcı olacağını belirtti.

Daha çok fotoğrafları tek çatı altında toplamaya yarayan bir servis olarak bilinen Cooliris’in, popüler fotoğraf paylaşım platformu Flickr istikametinde kullanılabileceği öngörülüyor. Bakalım ilerleyen günlerde Cooliris ve ekibi, Yahoo’nun gelecek planlarında hangi rolleri üstlenecek hep birlikte görmüş olacağız.

KAYNAKCOOLIRIS

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler