AnasayfaAyın Web SiteleriWebMasto Ayın Web Siteleri (Ocak 2014)

WebMasto Ayın Web Siteleri (Ocak 2014)

WebMasto’da Ocak ayı için seçilen Ayın Web Siteleri’ne bir göz atın.

Her ay düzenli olarak hazırladığımız WebMasto Ayın Web Siteleri serisine Ocak ayı ile devam ediyoruz. Geçtiğimiz aylar için hazırladığımız “Ayın Web Siteleri” arşivine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Eğer siz de beğendiğiniz web sitelerinin yada kendi web sitelerinizin WebMasto.com’da yayınlanmasını istiyorsanız, web site adreslerini ilgili ayın son 2 gününe kadar ayinwebsiteleri@webmasto.com adresine gönderebilirsiniz. Ancak gönderdiğiniz her web sitesini yayınlayacağımızın garantisi olmadığını unutmayın.

WebMasto Ayın Web Siteleri (Ocak 2014)

NOT: Sıralama alfabetik sıraya göre hazırlanmıştır.

• 3dmekanlar.com

3dmekanlar.com
3dmekanlar.com

3dmekanlar.com sitesi, Türkiye ve dünyadaki birçok şehri 3 boyutlu olarak gezebilmeye imkan sağlıyor. Yerlerine gidip göremeyenler için oldukça faydalı bir site olan 3dmekanlar.com’u mobilden takip etmek isteyenler için sitenin Android ve iOS uygulamaları da mevcut. Antik yapılardan müzelere, meydanlardan parklara kadar birçok mekanın 3 boyutlu görüntülerini sunan 3dmekanlar.com, tüm arşivin indirilebilmesine de imkan sağlıyor.

Ziyaret etmek için >> 3dmekanlar.com

[su_divider top=”no”]

• bilim.org

bilim.org
bilim.org

2002 yılından beridir hizmet veren Bilim.org sitesi, adından da anlaşılacağı gibi tamamen bilim üzerine kurulu bir platform. Bilimin her alanından güncel haberler, makaleler, etkinlik duyuruları ve daha fazlasının yer aldığı site, içeriğiyle ziyaretçisini bilime doyuruyor. Site ayrıca yazar olmak isteyenler için kapılarını da açmış durumda. Yaklaşık olarak 12 yıldır aralıksız hizmet veren Bilim.org sitesini ziyaret ederek, bilim dünyasında olup bitenlere bir göz atabilirsiniz.

Ziyaret etmek için >> bilim.org

[su_divider top=”no”]

• devletsah.com

devletsah.com
devletsah.com

2005 yılında açılan Devletsah.com’da, site sahibi Devletşah Özcan’ın günlük yazılarından yemek tariflerine, gezi deneyimlerinden faydalı ipuçlarına kadar birçok içerik bulabilirsiniz. Oldukça hoş ve modern bir tasarıma sahip olan siteyi özellikle yemek konusunda farklı deneyimler yaşamak isteyenlere şiddetle öneriyoruz.

Ziyaret etmek için >> devletsah.com

[su_divider top=”no”]

• fatihhayrioglu.com

fatihhayrioglu.com
fatihhayrioglu.com

Programlamaya biraz ilgisi olan kişilerin bile tanıdığını düşündüğümüz Fatih Hayrioğlu, kendi kişisel blogunda kod yazarlarına oldukça geniş bir arşiv sunuyor. CSS, HTML, Javascript, Git, jQuery ve daha birçok konuda ziyaretçilerine faydalı içerik sağlayan Fatih Hayrioğlu, yazıları ile bu konularda sorun yaşayan kişilerin yardımına koşuyor. Ayrıca kendi hazırladığı ücretsiz “CSS’e Başlangıç” e-kitabıyla CSS’e yeni başlayan kişilere yol gösteriyor. Konu ile ilgisi olanların oldukça faydalanacağını düşündüğümüz Fatihhayrioglu.com sitesi tavsiyelerimiz arasındadır.

Ziyaret etmek için >> fatihhayrioglu.com

[su_divider top=”no”]

•  istanbulstreetart.tumblr.com

istanbulstreetart.tumblr.com
istanbulstreetart.tumblr.com

Adından da anlaşılacağı üzere istanbulstreetart.tumblr.com sitesi, İstanbul’daki sokak sanatını ele alıyor. Graffiti, sticker, stencil, yazı ve çizim fotoğraflarının yer aldığı sitede İstanbul’un rengarenk yüzü ortaya çıkartılmış. Sokak sanatı ile ilgili oldukça hoş fotoğraflarla dolu olan Istanbul Street Art sitesini mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Ziyaret etmek için >> istanbulstreetart.tumblr.com

[su_divider top=”no”]

• kubilaysakarya.com

kubilaysakarya.com
kubilaysakarya.com

Moda ile oldukça yakından ilgilenen Kubilay Sakarya, kendi adında açtığı moda blogunda modaya dair deneyimlerini, gözlemlerini, ve alanındaki önemli isimlerle yaptığı röportajları Türkçe ve İngilizce olarak ziyaretçileriyle paylaşıyor. Modayı yakından takip edenlerin Kubilay Sakarya’nın kişisel moda blogunu da takip etmelerini öneririz.

Ziyaret etmek için >> kubilaysakarya.com

[su_divider top=”no”]

• oitheblog.com

oitheblog.com
oitheblog.com

“Biz gezmeyi çok iyi biliriz” sloganı ile yola çıkan Öykü Doğan ve İdil Atay ismindeki iki arkadaş, yurtiçi ve yurtdışı gezi tecrübelerini Oitheblog.com’da paylaşıyorlar. Farklı ülkeler ve şehirler hakkında birçok faydalı ve eğlenceli yazıların bulunduğu sitede ayrıca ikilinin önemli isimlerle yaptığı röportajlar da yer alıyor. Konu ile ilgisi olanların ziyaret etmesi gereken bir site olduğunu düşünüyoruz.

Ziyaret etmek için >> oitheblog.com

[su_divider top=”no”]

• onlinealarmkur.com

onlinealarmkur.com
onlinealarmkur.com

Basit ama oldukça faydalı bir fikir geliştiren Burak Özdemir, adından da anlaşılacağı üzere Onlinealarmkur.com sitesi üzerinden kullanıcılara bilgisayar başında alarm kurabilmelerine imkan sağlıyor. Birçok alarm sesi seçeneğinin bulunduğu sitenin bir diğer özelliği ise YouTube ile entegre halinde çalışabilmesi. Yani isteyenler alarm sesi olarak YouTube üzerinden istedikleri bir videoyu seçebiliyor. Özellikle zamanının çoğunu bilgisayar başında geçiren kişiler için bir uyandırma servisi yada bir hatırlatma servisi olarak kullanılabilecek olan bu siteyi ziyaret etmenizi öneririz.

Ziyaret etmek için >> onlinealarmkur.com

[su_divider top=”no”]

• pinucciasbooks.blogspot.com.tr

pinucciasbooks.blogspot.com.tr
pinucciasbooks.blogspot.com.tr

Bir bilim kurgu hayranı olan Pınar Çelebi, kitap blogu olan pinucciasbooks.blogspot.com.tr’de okuduğu kitaplar hakkında ayrıntılı bilgiler sunuyor. Kendi oluşturduğu “metodoloji” sistemi ile okuduğu kitaplara puanlar veren Pınar Çelebi, kitaplar hakkındaki düşüncelerini samimi bir dille ziyaretçilerine aktarıyor. Özellikle kitapseverlerin hoşuna gideceğini düşündüğümüz Pınar Çelebi’nin blogu, tavsiyelerimiz arasındadır.

Ziyaret etmek için >> pinucciasbooks.blogspot.com.tr

[su_divider top=”no”]

• slingomom.com

slingomom.com
slingomom.com

Bebeklere yönelik internet girişimleri üzerine yoğunlaşan İrem Erdilek, aynı zamanda kendi kategorisinde oldukça başarılı bir blogger. Slingomom adındaki sitesinde bir “Anne” olarak kendi deneyimlerini paylaşan İrem Erdilek, bunun yanında ebeveynleri ilgilendiren konuları, güncel bilgileri, etkinlikleri ve diğer birçok alanda yazdığı yazıları ziyaretçileriyle paylaşıyor. Kısacası konu ile ilgisi olan internet okuyucularına Slingomom.com’u ziyaret etmelerini öneriyoruz.

Ziyaret etmek için >> slingomom.com

[su_divider top=”no”]

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler