AnasayfaAyın Web SiteleriWebMasto Ayın Web Siteleri (Nisan 2015)

WebMasto Ayın Web Siteleri (Nisan 2015)

WebMasto’da Nisan ayı için seçilen Ayın Web Siteleri’ne bir göz atın.

Her ay düzenli olarak hazırladığımız WebMasto Ayın Web Siteleri serisine Nisan ayı ile devam ediyoruz. Geçtiğimiz aylar için hazırladığımız “Ayın Web Siteleri” arşivine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Eğer siz de beğendiğiniz web sitelerinin ya da kendi web sitelerinizin WebMasto.com’da yayınlanmasını istiyorsanız, web site adreslerini ilgili ayın son 2 gününe kadar ayinwebsiteleri@webmasto.com adresine gönderebilirsiniz. Ancak gönderdiğiniz her web sitesini yayınlayacağımızın garantisi olmadığını unutmayın.

WebMasto Ayın Web Siteleri (Nisan 2015)

NOT: Sıralama alfabetik sıraya göre hazırlanmıştır.

• benzersanatci.com

benzersanatci.com
benzersanatci.com

Benzersanatci.com’u kişisel müzik zevklerinize göre benzer sanatçı ve şarkı türlerini keşfetmenizi sağlayan bir site olarak tanımlamak mümkün. Site, sevdiğiniz bir sanatçının adını ilgili arama alanına yazdığınızda, tarz olarak o sanatçıya benzeyen diğer sanatçıları size öneriyor. Bu sayede daha fazla sanatçıyı keşfetmenize olanak sağlıyor. Ayrıca sanatçı ve müzik gruplarıyla ilgili kısa bir açıklamaya da sitede yer veriliyor. Yeni şarkılar, sanatçılar ve müzik grupları keşfetmek isteyenlere tavsiyemizdir.

Ziyaret etmek için: benzersanatci.com

[su_divider top=”no” divider_color=”#f5f5f5″ size=”2″]

• egoistokur.com

egoistokur.com
egoistokur.com

Kaliteli kitap bloglarının bir başka örneği olan Egoistokur.com, kitapseverlerin takip etmek isteyeceği bloglardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Yeni çıkan kitapların detaylı analizleri, sıradanlıktan uzak yorumlamalar, röportajlar, sanat dünyasından haberler ve daha nicesini bulabileceğiniz sitede; “Yaratıcı yazma dersleri” ve “Eğlenceli fikirler” kategorileri altında da oldukça kaliteli içerikler yer alıyor. Blog sahibi Gülenay Börekçi’nin ele aldığı yazıları, yorumlamaları, hikayeleri ve diğer tüm içerikleri Egoistokur.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Ziyaret etmek için: egoistokur.com

[su_divider top=”no” divider_color=”#f5f5f5″ size=”2″]

• kendinyapsitesi.com

kendinyapsitesi.com
kendinyapsitesi.com

Kendin yap (D.I.Y.) kültürünü geniş çapta ele alan bu sitede çeşitli projeler ile ilgili; dökümanlar, videolar, ipuçları ve daha nice faydalı içerikler bulmak mümkün. Üye alımına ve dolayısıyla üyelerden gelen kendin yap projelerine de açık olan Kendinyapsitesi.com’da, elektronikten ev dekorasyonuna, sanattan evcil hayvanlara kadar birçok konudaki projelere ulaşabilir, gerekli malzemeleri temin ettikten sonra bu projeleri kendiniz hayata geçirebilirsiniz. DIY kültürüne meraklı olan herkese tavsiyemizdir.

Ziyaret etmek için: kendinyapsitesi.com

[su_divider top=”no” divider_color=”#f5f5f5″ size=”2″]

• kitapmetre.com

kitapmetre.com
kitapmetre.com

Kitapseverlerin hoşuna gideceğini düşündüğümüz Kitapmetre.com’u oldukça faydalı bir girişim olarak adlandırmak mümkün. Satın almak istediğiniz bir kitabın hangi satıcıda ne kadar fiyata satıldığını, stok durumunu ve kısa açıklamasını öğrenebilmenizi sağlayan site, satıcılarda belirtilen fiyatları da anlık olarak güncelliyor. Kitap ismi, yazar ismi ve kitap kategorilerine göre arama yapabileceğiniz sitede, Çok Satanlar kategorisi üzerinde gösterilen popüler kitapları da inceleyebilirsiniz. Sitenin bir alışveriş sitesi olmadığını belirtmekte de fayda var. Oldukça basit bir kullanıma sahip olan Kitapmetre.com’a mutlaka bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Ziyaret etmek için: kitapmetre.com

[su_divider top=”no” divider_color=”#f5f5f5″ size=”2″]

• terkokuyorsun.com

terkokuyorsun.com
terkokuyorsun.com

İlginç web girişimlerinden biri olan Terkokuyorsun.com, adından da anlaşılacağı üzere, ter kokan kişileri e-posta ile uyaran bir sisteme sahip. Eğer ter kokan bir arkadaşınız var ve siz bu durumu ona söyleyemiyorsanız, bu web sitesi üzerinden kendisine ter kokmasıyla ilgili olarak bir e-posta gönderilmesini sağlayabiliyorsunuz. Üstelik gönderilen e-posta sizin değil, Terkokuyorsun.com adına gönderiliyor. Yani bunun için bir endişe duymanıza gerek kalmıyor. Düşünüldüğünde bir yanı eğlenceli olan, diğer yanı da oldukça faydalı olan bu web sitesine bir göz atabilirsiniz.

Ziyaret etmek için: terkokuyorsun.com

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler