AnasayfaAyın Web SiteleriWebMasto Ayın Web Siteleri (Mart 2015)

WebMasto Ayın Web Siteleri (Mart 2015)

WebMasto’da Mart ayı için seçilen Ayın Web Siteleri’ne bir göz atın.

Her ay düzenli olarak hazırladığımız WebMasto Ayın Web Siteleri serisine Mart ayı ile devam ediyoruz. Geçtiğimiz aylar için hazırladığımız “Ayın Web Siteleri” arşivine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Eğer siz de beğendiğiniz web sitelerinin ya da kendi web sitelerinizin WebMasto.com’da yayınlanmasını istiyorsanız, web site adreslerini ilgili ayın son 2 gününe kadar ayinwebsiteleri@webmasto.com adresine gönderebilirsiniz. Ancak gönderdiğiniz her web sitesini yayınlayacağımızın garantisi olmadığını unutmayın.

WebMasto Ayın Web Siteleri (Mart 2015)

NOT: Sıralama alfabetik sıraya göre hazırlanmıştır.

• asyonturkcedegil.com

asyonturkcedegil.com
asyonturkcedegil.com

Günümüzde kullanılan “-asyon” ekli yabancı kelimelerin, Türkçe’deki karşılıkları ile kullanılması gerektiğini savunan Asyonturkcedegil.com, bu bağlamda Türkçe dil bilincine sahip olma konusunda bir parça olsun farkındalık yaratma amacını taşıyor. Sitede çeşitli -asyon ekli kelimelerin (örn: aplikasyon) Türkçe olup olmadığını ve Türkçe’de hangi kelimelere karşılık geldiklerini bulabilirsiniz.

Ziyaret etmek için: asyonturkcedegil.com

[su_divider top=”no” divider_color=”#f5f5f5″ size=”2″]

• aynakol.org

aynakol.org
aynakol.org

Bir bisiklet blogu olan Aynakol.org’da blog sahibi, bisiklet maceralarını ve deneyimlerini ziyaretçileriyle paylaşıyor. Blogda bisiklet kültüründen, bisiklet seçiminde dikkat edilmesi gereken unsurlara, çeşitli etkinliklerinden ürün incelemelerine kadar bisiklet ile ilgili birçok içerik, blog sahibinin tecrübeleriyle harmanlanarak okuyuculara sunuluyor. Eğer siz de bir bisiklet sevdalısıysanız Aynakol.org’a bir göz atabilirsiniz.

Ziyaret etmek için: aynakol.org

[su_divider top=”no” divider_color=”#f5f5f5″ size=”2″]

• aynsoupkitchen.com

aynsoupkitchen.com
aynsoupkitchen.com

Kamboçya’nın başkenti Phnom Penh’e 40 dk mesafedeki bir köyde açılan Aynebilim Aşevi, köyde yaşayan 300’den fazla insanın karınlarını doyurmaya yardımcı olduğu gibi, bu insanların yüzlerini de güldürüyor. Aşevini açanın freelance olarak kazandığı gelir, yardımseverlerin bağışları ve köyde yaşayan çocukların hazırladığı kartpostalların gelirleriyle pişen yemekler sayesinde, çocuklar başta olmak üzere birçok kişinin yüzü gülüyor. Web sitesi olan Aynsoupkitchen.com’da ise bu aşevinden faydalanan kişilere yardımcı olabilmek için çeşitli bağış seçenekleri bulunuyor. Bağışta bulunmak ve konuyla ilgili olarak daha fazla bilgi almak için ilgili web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Ziyaret etmek için: aynsoupkitchen.com

[su_divider top=”no” divider_color=”#f5f5f5″ size=”2″]

• meleklerinpayi.com

meleklerinpayi.com
meleklerinpayi.com

İçki kültürü odaklı nadir Türkçe bloglar arasında olan Meleklerinpayi.com, viski kültürüyle alakalı içerikler ile ön plana çıkıyor. Blog sahibi Dr. Burkay Adalığ’ın viski deneyimlerini paylaştığı blogda; dünyanın birçok yerinden farklı viski çeşitleri, viski kültürüyle alakalı faydalı bilgiler, rehber niteliğinde içerikler ve daha nicesi bulunuyor. Eğer viskilere ilginiz varsa, Meleklerinpayi.com tam size göre.

Ziyaret etmek için: meleklerinpayi.com

[su_divider top=”no” divider_color=”#f5f5f5″ size=”2″]

• umutd.com

umutd.com
umutd.com

Bilişim merkezli içeriklerin yer aldığı Umutd.com’da, programlamaya gönül vermiş birçok kişinin işine yarayacak çeşitli makaleler ve videolar yer alıyor. Özellikle video dersler, programlar ve C# hakkında yazılmış makalelerin yer aldığı sitede; Adobe Dreamweaver, WordPress ve diğer konularda hazırlanan ayrıntılı eğitim videolarına, C# dilinde yazılmış onlarca program ve kaynak dosyalarına, blog sahibinin diğer paylaşımlarına ve daha nicesine ulaşabilirsiniz. Sık sık güncellenen bu kişisel bloga bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Ziyaret etmek için: umutd.com

[su_divider top=”no” divider_color=”#f5f5f5″ size=”2″]

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler