AnasayfaEditördenWebMasto'nun 2014'te En Çok Okunan 10 Yazısı

WebMasto’nun 2014’te En Çok Okunan 10 Yazısı

Sosyal medya, internet ve teknoloji konularında içerikler ürettiğimiz WebMasto.com’un, 2014 yılı içinde en çok okunan yazılarına bir göz atın.

Dolu dolu geçen 2014 yılının sonuna yaklaşırken WebMasto.com‘da birçok markanın hazırladığı yıl özetlerini sizlerle paylaştık (Bkz. 2014’ün EN’leri). WebMasto olarak biz de sosyal medya, internet ve teknoloji konularında içerikler ürettiğimiz web sitemizde 2014 yılı içinde en fazla okunan WebMasto yazılarını sizler için derledik.

Yazılarımızı okuyan, paylaşan, bunlara yorum yapan tüm WebMasto takipçilerine çok teşekkür ederiz… Sosyal medyalı, internetli, teknolojili ve bilgi dolu bir 2015 yılı geçirmeniz dileğiyle…

WebMasto.com’da En Çok Okunan Yazılar [2014]

10. Bir Instagram Hikayesi (İNFOGRAFİK)

instagram infografik
instagram infografik

Popüler fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram’ın, kurulduğu 2010 yılından 2013 yılının sonuna kadar geçen süre içerisinde gösterdiği gelişmelerin yer aldığı bir infografik hazırlayıp paylaştık.

9. IFTTT İle Hayatınızı Otomatiğe Bağlayın

Günlük hayatta kullanılan birçok servisi birbirine bağlayarak insan hayatını kolaylaştırmayı sağlayan IFTTT’nin (If This Then That) ne olduğunu, nasıl kullanılacağını resimli anlatım ile ziyaretçilere sunduk.

8. iPhone 6 Plus vs Galaxy Note 4. Hangisi Daha İyi?

Mobil teknoloji piyasasına en fazla hakim olan iki marka Apple ve Samsung, 2014 yılında phablet sınıfında yer alan iPhone 6 Plus ve Galaxy Note 4 marka cihazlarını piyasaya sunmuştu. Peki hangisi teknik olarak daha iyi, bu yazımızda bunlardan bahsettik.

7. Bitcoin Nedir? Nasıl Kazanılır? Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

İnternetin para birimi olarak kabul edilen Bitcoin, özellikle 2013 ve 2014 yıllarında adından oldukça söz ettirmiş ve piyasayı oldukça etkilemiştir. Bu yazımızda ise Bitcoin’in tanımı, nasıl kazanıldığı, ne gibi avantajları ve dezavantajları olduğundan bahsettik.

bitcoin
bitcoin

6. Tüm Zamanların En Fazla Retweet Edilen 5 Tweeti

Twitter’da en fazla arzu edilen şeylerden biri de retweet edilmektir. Zira birçok kişinin amacı da budur. Peki Twitter tarihi boyunca en fazla retweet edilen tweetler kimlere aitti? Bu yazımızda da buna değindik.

5. Başarılı Bir Blog Yazısı İçin İşinize Yarayacak İpuçları

Bloglamak eğlencelidir, öğreticidir, ufku açar. Peki bir blog yazısı yazarken nelere dikkat etmek gerekir? Yapılması veya yapılmaması gereken şeyler nelerdir? Bu yazımızda da konu ile ilgili olarak bazı blog ipuçlarına değindik.

4. Facebook’a Nasıl Reklam Verilir? Ayrıntılarıyla Öğrenin

Sosyal medya devi Facebook’ta nasıl reklam verileceği ile ilgili olarak aşama aşama ilerleyen ve resimli anlatımların yer aldığı Facebook reklam rehberi hazırladık.

Facebook
Facebook

3. Instagram Limitleri Nelerdir?

Birçok platformda olduğu gibi popüler fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram da, bazı kısıtlamalara sahip. Bu yazımızda Instagram’daki takip etme limiti, beğeni limiti, hashtag limiti, karakter limiti ve paylaşım limiti gibi çeşitli Instagram limitlerine yer verdik.

2. Vine’da En Çok Takip Edilen 30 Hesap

Popüler 6-saniyelik video paylaşım platformu Vine, video tabanlı sosyal ağ anlayışına çok farklı bir boyut kazandırdı. Zira video süresinin bu denli kısa olması da birçok yaratıcı fenomenin de kendini göstermesine olanak sağladı. Biz de bu yazımızda yaratıcılığıyla ön plana çıkan ve en fazla takip edilen Vine hesaplarını sizlerle paylaştık.

1. Twitter Yeni Tasarım Boyutları (2014)

Nisan 2014 tarihinde Twitter yeni tasarımını duyurmuştu. Tabi tasarım değişikliği platformdaki bazı görsel boyutlarının değişmesini de beraberinde getirdi. Bu yazımızda ise güncellenmiş haliyle Twitter’ın yeni profil ve kapak fotoğrafları boyutlarını sizlerle paylaştık.

[su_divider top=”no” divider_color=”#f5f5f5″ size=”2″]

En Fazla Çıkış Yapan 5 Yazı

Google Evrimi (1997-2014) (İNFOGRAFİK)

İnternet devi Google’ın ilk doodle’ından son algoritma güncellemesine kadar 1997 – 2014 yılları arasındaki gelişimini gösteren bir infografik hazırlayıp paylaştık.

Google Evrimi
Google Evrimi

Gizli Anlamları Olan 20 Popüler Logo

İlk bakışta görülemeyen; ancak biraz daha incelendiğinde gizli anlamlara sahip olduğu farkedilen popüler logoların ve gizli anlamlarının yer aldığı bir liste paylaştık.

Internet of Things (Nesnelerin İnterneti) Nedir?

Son dönemlerde oldukça popüler hale gelen Internet of Things (Nesnelerin İnterneti) kavramını ele aldık. Tarihini, tanımını, örneklerini ve geleceği ile ilgili detayları paylaştık.

• Sony Pictures Hack Skandalı ve Saldırı Süreci

The Interview filminden dolayı Guardians of Peace (GOP) adlı hacker grubunun Sony Pictures şirketine yaptığı hack saldırılarından bahsettik. Saldırı ne zaman başladı, süreç nasıl gelişti, nasıl sonuçlandı gibi soruları cevapladık.

sony
sony

Google Inbox Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey (İNCELEME)

Google’ın yeni nesil e-posta uygulaması Google Inbox ile ilgili olarak detaylı bir inceleme yazısı hazırladık.

Herkese sağlıklı, huzurlu ve başarı dolu bir 2015 dileriz…

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler