AnasayfaEditördenWebMasto'nun 2015'te En Çok Okunan 10 Yazısı

WebMasto’nun 2015’te En Çok Okunan 10 Yazısı

Geride bıraktığımız bir yıl boyunca; sosyal medya, internet, teknoloji, dijital pazarlama, bilim, tasarım ve diğer konularda çeşitli haberler, videolar, makaleler, infografikler, videolar ve diğer birçok zengin içeriği sizlerle buluşturduk. Elimizden geldiğince kullanıcı odaklı olmak ve kaliteli içerikler üretmek için çalıştık. Türkiye merkezli dijital içerik üreten kaliteli platformlar arasında yerini alan ve her geçen gün kendini geliştirerek büyüyen WebMasto.com olarak, 2016 yılında daha aktif rol almak istediğimizi de söyleyebiliriz.

Bildiğiniz üzere 2015’in sonlarına doğru yaklaşırken çeşitli birçok mecraya ait yıl özetlerini sizlerle paylaştık (bkz. 2015’in EN’leri). Bu bağlamda WebMasto olarak dolu dolu geçen 2015 yılının ardından biz de sitemizde en fazla okunan içerikleri sizler için derlemek istedik.

Yazılarımızı okuyan, paylaşan ve bunlara yorum yazan WebMasto takipçilerine sonsuz teşekkürler… Bilgi dolu bir 2016 geçirmeniz dileğiyle…

WebMasto’nun En Çok Okunan 10 Yazısı (2015)

*Liste 2015 yılı içinde yayınlanan ve aynı yıl içinde en fazla okunan yazıları içermektedir.

10. En İyi Ücretsiz Instagram Analiz Araçları

Ücretsiz Instagram analiz araçları

Popüler fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram’da, platform üzerindeki hareketlerini ölçümlemek isteyen ve bu konuda profesyonel araçlara ücret ödeyemeyenler için ücretsiz olarak kullanılabilen Instagram analiz araçlarının listesini yaptık.

9. Facebook Messenger Üzerinden Konum Takibi Nasıl Yapılır?

Facebook’un mesajlaşma platformu Messenger üzerinden, arkadaşlarınızın konumunu nasıl görebileceğinizi gösteren Marauders Map adlı Chrome uzantısını inceledik ve nasıl kullanılacağını anlattık.

8. Sosyal Medya + Sözlük + Video = Scorp

Scorp uygulaması

2015’in en başarılı Türk girişimlerinden biri olan Scorp’a yer verdik. Üniversite öğrencilerinden başlayarak, ünlüler de dahil olmak üzere diğer sosyal medya kullanıcıları tarafından oldukça ilgi gören video tabanlı bu platformun genel yapısından bahsettik.

7. Twitter Alıntı Tweet Özelliğini Kullanıma Sundu

Twitter’ın kullanıma sunduğu yeni retweet türünü duyurduk. Kullanıcıların artık tweetleri doğrudan retweet etmenin yanı sıra, tweeti alıntılayarak da retweet edebileceklerinden bahsettik.

6. Microsoft’un TwinsOrNot Sitesi İle İkizinizi Bulun

TwinsOrNot.net

Microsoft’un Azure Machine Learning teknolojisi kapsamında sunduğu yeni bir görsel tanımlama sitesini anlattık. Kullanıcıların bu site üzerinden fotoğraf eşlemesini nasıl yapabileceklerini gösterdik.

5. Akıllı Telefonlar İle 3D Hologram Nasıl Oluşturulur?

3D Hologram yapımı

Video ve görselli anlatımlar ile sadece akıllı telefonlar ve birkaç basit araç-gereç kullanarak nasıl hologram oluşturulabileceğini gösterdik.

4. Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge Teknik Özellikleri ve Fotoğrafları

2015 yılında oldukça konuşulan iki yeni Samsung akıllı telefon modeli Galaxy S6 ve S6 Edge’nin sahip olduğu teknik özellikleri ve fotoğrafları paylaştık.

3. Google Earth Pro’yu Artık Ücretsiz Olarak Kullanabilirsiniz

Google’ın 399 dolar ücret ile kullanıma sunduğu Google Earth Pro versiyonunun bundan böyle artık herkese ücretsiz olarak sunulacağı haberini paylaştık.

2. Sosyal Medya Görsel Boyutları (2015) (İNFOGRAFİK)

Sosyal Medya Görsel Boyutları 2015
Sosyal Medya Görsel Boyutları 2015

Hazırladığımız bir infografik ile; Facebook, Twitter, Google+ Linkedin, Instagram, Pinterest ve YouTube platformlarında kullanılması gereken ideal görsel boyutlarını (profil fotoğrafı, kapak fotoğrafı vs.) anlattık.

1. Facebook’un Pek Bilinmeyen 5 Özelliği ve İpuçları

Sosyal medya devi Facebook’un çok fazla bilinmeyen özelliklerinden bahsettik ve kullanıcıların Facebook’ta işine yarayacak çeşitli ipuçlarını listeledik.

En Fazla Çıkış Yapan Yazılar

Facebook Psikolojisi: Neden Beğeniyor, Yorum Yapıyor, Paylaşıyoruz?

Facebook

Facebook’taki beğenme, yorum yapma, paylaşma ve benzeri eylemlerin ardındaki psikolojik sebepleri çeşitli araştırmalara ve bilimsel verilere dayanarak anlattık.

 Dünyanın En Büyük 10 E-ticaret Şirketi [+İNFOGRAFİK]

E-ticaret sektörünü domine eden şirketleri; kurucusu, kuruluş tarihi, ülkesi, rakipleri, değeri, çalışan sayıları vb. kriterlere göre ele aldık.

 Facebook Dark Post Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Facebook Dark Post
Facebook Dark Post

Facebook’un gönderi reklam türlerinden biri olan ve çok fazla bilinmeyen Facebook Dark Post’un ne olduğunu, ne işe yaradığını ve nasıl kullanıldığını görseller ile anlattık.

 Ücretsiz Stok Fotoğrafları Bulabileceğiniz 25 Kaynak

Sosyal medyada, blog yazılarında ve diğer mecralarda telif hakkı endişesi olmadan kullanabileceğiniz ücretsiz stok fotoğrafları kaynaklarını listeledik.

 Hangi Programlama Dilini Öğrenmeliyim? (İNFOGRAFİK)

Programlama

Hikayeleştirme tekniği ile hazırlanan infografik eşliğinde programlamaya yeni başlayacak olan ancak hangi dil ile işe başlaması gerektiğini bilmeyen kişilere yardımcı olmaya çalıştık.

 LinkedIn’in Pek Bilinmeyen 16 Özelliği ve İpuçları

Profesyonel iş ağı LinkedIn’in gizli kalmış ve çok fazla bilinmeyen özelliklerini sıraladık. Ayrıca LinkedIn kullanıcılarına fayda sağlayacak çeşitli ipuçlarından bahsettik.

Herkese sağlıklı, huzurlu ve başarı dolu bir 2016 dileriz…

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler