AnasayfaHaberlerVine'a Videoları Düzenleme ve Kaydetme Özelliği Geldi

Vine’a Videoları Düzenleme ve Kaydetme Özelliği Geldi

Popüler video paylaşım platformu Vine, kullanıcıların işini kolaylaştıracak iki yeni özelliğini duyurdu.

Çok kısa bir sürede popülaritesini zirveye taşıyan 6 saniyelik video paylaşım platformu Vine, resmi blogundan paylaştığı yazıda, artık kullanıcıların Vine kamerası ile çektikleri videoları paylaşmadan önce düzenleyebileceğini ve bu videoları daha sonra paylaşmak için kaydedebileceğini duyurdu.

1- Time Travel

Time Travel olarak adlandırılan video düzenleme özelliği ile kullanıcılar; Vine kamerası ile çektikleri videoları paylaşmadan önce, videonun belirli bir bölümünü silebilecek, yeniden düzenleyebilecek yada belirlediği bölümü videodaki herhangi bir bölüm ile yer değiştirebilecek. Kullanıcı bunu iki farklı yol ile yapabilecek. Birincisi; Vine kamerası ile çekim yaparken gözüken yeşil alana dokunmak, ikincisi ise; videoyu çektikten sonra çıkan önizleme ekranının üst tarafında yer alan “Edit” seçeneğini seçmek.

duzenleme
duzenleme

2- Sessions

Sessions olarak adlandırılan, videoları taslak olarak kaydetme özelliğiyle de kullanıcılar; çektikleri videoları paylaşmadan önce taslak olarak kaydedebilecekler. Tek seferde maksimum 10 kaydetme işlemi yapılabilecek olan bu yeni özellik ile kullanıcılar kaydettikleri videolara tekrar erişim sağlayabilecek. Bunun için Vine kamerasının sağ alt kısmına eklenen yeni ikona tıklamak yeterli.

kaydetme
kaydetme

Bu iki yeni özelliğin eklendiği Vine’ın 1.4 sürümünü App Store ve Google Play‘den indirebilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler